Schumacher ei toivu enää

VIhannesviestintuoja

Toivekkuus on ihmiselle luontaista, mutta Schumin suhteen toivoa ei kyllä enää ole. Mitään uutta "heräämistä" ei ole tapahtunut viime päivien aikana. Kooma on loppunut jo huhtikuussa kun uutisoitiin merkkejä heräämisestä. Schumacher on siitä lähtien ollut vegetatiivisessa tilassa. Silmät hetkittäin auki ja tahaton lihasvärinä eivät ole varmoja merkkejä tietoisuudesta. Mitään katseella seuraamista, puhumista, ääntelyä tai viittomista, minkä oikeaksi kommunikaatioksi voisi todeta, ei ole ollut. Mitään parannusta huhtikuun tilanteeseen ei ole, ainoastaan siirretään pois teho-osastolta toiseen sairaalaan, jossa voi edelleen olla hengityskoneessa jos ei itse hengitä vieläkään, eli ei mitään muutosta. Tuo uusi sairaala mihin hänet siirretään on todennäköisesti hänen viimeinen hoitopaikkansa. Schumacherin "paranemisesta" ei myöskään tiedoteta enää. Sitä paranemista kun ei ole luvassa.

6

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lihansyöjä

      Hmm, jos virallista tiedoitusta on uskominen niin pahalta näyttää kyllä tilanne kun rivien välistä osaa lukea, mutta niin kauan kuin on elämää on toivoa.

    • tietojen mukaan

      shumi näytti vaimolleen keskisormea.

    • Anonyymi

      Schumacherin onnettomuustutkinta paljastaa lääkäreiden hidastelun onnettomuustilanteessa ja jopa useita hoito- ja virkavirheitä.

      Lääkäreiden olisi pitänyt toimia nopeammin Schumacherin hoidon suhteen heti onnettomuuden jälkeen. Aluksi pitivät sitä jopa harmittomana aivotärähdyksenä, josta annettiin jopa tiedote median edustajille.

    • Anonyymi

      Älkääpäs puuttuko asioihin joista ette tiedä mitään.

    • Anonyymi

      Schumacher toipuu ja lähtee maailmankiertueelle, jossa puhuu yksilön perustavista oikeuksista alateemoinaan BLM ja seksuaalinen tasavertaisuus. Koska Schumacher on kouluttamaton ja peruskoulunsa keskenjättänyt moni luulee, ettei hänellä voi olla järkeviä mielipiteitä saati mitään sanottavaa, mutta kymmenen vuoden koomassaan hänellä on ollut aikaa ajatella ja muodostaa kypsiä mielipiteitä.

    • Anonyymi

      Schumacher ajaa F1-sarjassa ensikaudella.
      Alfa Romeo tai Haas on talli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8028
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3852
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1310
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1143
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1079
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      865
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      762
    Aihe