Minkä kokoinen motogross pyörä ois tommoselle 11 vuotta täyttävälle pojalle sopiva joka ei ole ennen harrastanut tätä lajia.Kertokaa merkkejä/malleja.Jos joltain löytyis käytetty ja ajovarusteet niin vois suunitella ens kesäksi
Oisko myytävän?
8
1712
Vastaukset
- gsf
Mitenkään halveeraamatta tätä foorumia,annan malliks toisen kuitenkin jossa on kaikenlaista asiaa ja osto/myyntipalsta.
http://offroadpro.net/fin - jani heiskari
mun veli oli 8 vuotta kun sille ostettiin 80kuutioinen monttupyörä ite ajan monkeyllä
- tarpeeksi saanut
Älkää vaan menkö kukaan ostaan jotain yamahan romua kun mulla oli itellä yz 125 niin se kesti 3vko kunnon ajoa ja hajos käsiin...arvatkaa kuinka paljon v...i!!!!????ei se mitään...jos joku pyörä pitää ostaa niin ostakaa honda cr 80,85,125,250jne.jne
- Jeff Ward
Osta 80 kuutioinen. kawasaki tai honda on parhaita/luotettavia merkkejä. Muista ostaa kunnon ajovarusteet ettei tuu haavereita.
- ari pyykkö
mul ois yks kawasaki joka on 65 kuutioinen vuosimallia 2001 mukaan tulisi nasta renkaat jotka on ihan uudet tai ainakin melkein. taka lokari on vain vähän saanut siipeensä
- osta_KTM
KTM kannattaa ostaa, on tosi luotettava
- 87957854
Se ajaa tänäpäivänä jo autolla ja nai nuoria naisia autonsa takapenkillä ja heittää spermansa naisen kauniille pakaroille. Ktso minä vuonna aloitettu.
- OnniPuuronen
87957854 kirjoitti:
Se ajaa tänäpäivänä jo autolla ja nai nuoria naisia autonsa takapenkillä ja heittää spermansa naisen kauniille pakaroille. Ktso minä vuonna aloitettu.
Ehei, se osti pyörän ja ajoi kymmenkunta vuotta crossia. Sinä aikana sen pallit hakkautui koviksi kuin golfpallot ja kalu litteäksi kuin majavanhäntä.Kyky meni ,mutta onneksi myös halutkin, kun viimeisessä kisassa kolautti päänsä männynkylkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo862049Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345