koska uusi versio ei päivity lainkaan..
Acrobat siis näkyy liitännäisissä, mutta laitoin asetukseksi, että se ei käynnisty koskaan. Onko tämä OK? Adobe Reader on käytössä.
Otin Adobe Acrobatin pois käytöstä..
7
123
Vastaukset
Poista ne ja asenna tämä: http://blog.kowalczyk.info/software/sumatrapdf/free-pdf-reader.html
Perustelut.
- Kevyempi
- Turvallisempi
- Helppo päivittää
- Yksinkertaisempi- En halua poistaa!
Enpä oikein usko tuon olevan ainakaan turvallisempi; tuossa kun koodikieli on avointa.. Enkä muutenkaan halua poistaa Adobe Readeria.
Onko siis OK, jos Acrobat on pois käytöstä? Jos nyt viimeinkin vastaisit kunnolla kysymykseeni..
On se turvallisempi.
- hg767676767
Teeppäs näin. Avaat Adobe readerin->yläkulmasta ohje->tarkista päivitysten saatavuus. Sitten käy katsomassa mitä se liitännäisissä sanoo.
Jos sinulla on ikivanha Adobe reader se ei enää päivity. Uusin versio on 11 eli XI.
Jos Adobe reader on ikivanha, poista se.
NÄIN: Käynnistä näppäin vasemmalla alakulmasta->ohjauspaneeli->poista asennettu ohjelma
->klikkaa adobe readeria ja valitse poista(yläällä tai jossa siinä)
Kun se on poistettu lataa uusi täältä ja muista ottaa ruksi pois McAffeen kohdalta, tai mitä se tyrkyttääkin ja valitse asenna nyt.
http://get.adobe.com/fi/reader/- OK?
Tein noin kuin kehotit, ja minulla on käytössä uusin Adobe Reader.
- hg767676767
OK? kirjoitti:
Tein noin kuin kehotit, ja minulla on käytössä uusin Adobe Reader.
Pistä ohjelma päälle(Adobe Acrobat) liitännäisissä ja testaat liitännäiset, asian tulisi olla kunnossa. Jotain häikkää firefoxin puolelta. Minulla oli sama juttu.
Kannattaa vaan poistaa noi ja asentaa parempi Sumatra. Miksi käyttää raskaampaa ja turvattovampaa ohjelmaa kun on olemassa kevyempi ohjelma joka hoitaa samat hommat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741