Tiibetinspanieli

kylamies

Haluaisin tämänrotuisen ensikoirakseni, mutta hintapyynnöt ovat aika hurjia. Omani saisi olla todella halpa, kun ei ole kertakaikkiaan varaa, mistähän sellaisen nvoisi saada. Ei hoitamisessa sitten pitäisi olla liian vaikeaa.

5

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • spanieliii

      Todella halpaa rotukoiraa ei ole. Jos jostain onnistut sellaisen löytämään, niin kyseessä on pentutehtaan tuotos, joten sitä älä osta.

    • Voehan peru

      www.halpapentu.fi kaikkien korviin ei näemmä vieläkään ole kantautunut?

      • poogie

        Jos sinulla ei ole rahaa edes ostaa laillista koiranpentua, niin miten aiot huolehtia koiran ylläpidosta? Ruoka, tarvikkeet, rokotukset, yllättävät sairastumiset Ym vaativat kaikki rahaa. Kirpputorilta saa muutamalla kymmenellä sentillä lelukoiria. Osta sellainen, laita hyllynreunalle ja mieti ihan oikeasti oletko ajatellut loppuun asti, mitä koiran omistaminen tarkoittaa.


    • 2000

      Henkilökohtaisesti laskin rotupennun maksavan ensimmäisenä vuonna kaikkine ruokineen, eläinlääkärikuluineen, leluineen ym yli 2000e, joten jos et ole kyseistä summaa valmis maksamaan missään tilanteessa, unohda koko juttu.

    • Ei kannata ottaa

      koiraa ollenkaan, koska tuo hinta, jonka pennusta maksat ei jää ainoaksi. Rokotukset päälle ja voi tulla muitakin eläinlääkärikuluja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3553
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      69
      2690
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2657
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2229
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      199
      2125
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      43
      1699
    7. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      359
      1592
    8. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      89
      1435
    9. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      27
      1421
    10. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      102
      1388
    Aihe