Mikähän mättää.. Olen yrittänyt siirtää kuvia Samsung S4Miniltä(2013 Aasian -versio, mutta originelli) -Lenovon(ideapad Z470) -läppärille. Bluetooth on päällä molemmissa -ja kun yritän "parittaa" -laitteita keskenään -Lenovo ilmoittaa, että "ohjainta ei tunnisteta" tms. -ja vaikka mitä tekis, ko. vika ei korjaannu(?) Aiemmin, kylläkin -viikkoja aiemmin sain kuvia sirrettyä, mutta sillonkin hieman teetätti töitä, mutta laitteet lopussakin toimi -keskenään.. Jos jotain puhelimen ohjelmista, käytössä on, nyt jotain 1kk:n ollut F-Secure Freedome -tietoturva ohjelma(ilmainen) -ja sitten Clean Master "putsaukseen".. Liittyykö onglema mahdollisesti puhelimen ko. ohjelmiin eli "torppaako" toinen -tai molemmat siirtoa -tai muuttaa puhelimen asetuksia? Jos jotain vielä puhelimesta, käyttökielenä on englanti, koska ko.version käyttöjärjestämässä suomenkieltä ei ole. Läppärillä ei ole mitään lisäystä tapahtunut ohjelmissa viime kuukausina..
Bluutuut
3
120
Vastaukset
Kannattaa siirtää usb kaapelilla. On usein helpompaa ja nopeampaa kuin bluetoothin kanssa "tappaleminen" etenkin tietokoneeseen siirrossa.
- KesäKulkuri
Siirrän yleensä usb:lla, jos suurempia määriä "tietoja" siirrettävänä. Bluetooth olis vaivaton(siis kun toimii) -jos on vain yksittäisiä kuvia, jne. siirrettävänä. Niin, en kyllä usko, että kyseessä on iso "vika", jokin vaan ei laitteiden "kättelyssä" toimi..
Niin olisi mutta bluetoothin kanssa saa yleensä tapella hieman etenkin tietokone puolella. Itsekään en saa sitä aina kuntoon ja senvuoksi käytän nykyään pelkkää usb kaapelia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751400Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431289Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521086Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551068- 51775
- 65764
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62737Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44681- 30637