Onko ko. toiminto nyt siis kokonaan poistettu? Rasittavan paljon mainospostia jolle ei voi mitään. Kaikissa mainosposteissa ei ole edes sitä linkkiä josta kirjeen voi perua. Ja erityisesti rahapelimainoksissa jos sellainen on niin pian tulee kirje uudelta "Terolta".
Mistä tämä johtuu? Suomi24:lla on diili markkinoijien kanssa?
Todella ärsyttävää. Taidanpa lopettaa koko käytön. Muutenkaan uudistuksessa ei ole mitään hyvää. Yleensä sentään jotain on.
Mihin parannuksiin uudistuksella on tähdätty? Tahtoisin ihan oikeasti tietää. En keksi yhtään parannusta itse vaikka kuinka olen miettinyt asiaa.
"Torju tämän lähettäjän viestit" jne.
1
96
Vastaukset
- Minusta noin
"Torju tämän lähettäjän viestit" ei ollut kovin hyvä. Nuo mainostajat ovat keksineet laittaa joka kerta mainokseensa uuden lähettäjän. Palvelin pysyy samana eli pitäisi palvelintasolla saada torjunta tai jos on tarkemmin kirjoitettu lähettäjäkin, niin se. Ja myös siten, että jos otsikko sisältää tekstin xxx.
Oikein turvallinen posti olisi sellainen, että se päästää läpi ainoastaan erikseen sallitut lähettäjät. Silloin roskapostin määrä olisi nolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374936- 823506
- 302953
- 612935
- 82757
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552280- 391778
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91700- 181691
- 161584