Älvsbytalo --> suihkuhana

reiska5

Onko tuloputkissa ollenkaan sulkuventtiilejä?? Ainakaan perinteisiä ruuvimeisselillä käännettäviä ei ole näkyvissä. Hana on Oras Nova ja pitäisi käyttöventtiili vaihtaa.

4

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halpa hinta näkyy

      Ei ole, ellei asukas ole itse sellaisia laittanut, mutta vesimittarin molemmin puolin on sulut sähkökaapin alla. Siitä saa vedet poikki, mutta kannattaa huomioida että vedet katkeaa sitten koko talosta.

      • lsd

        Taitaapahan tullapahan siltäpähän lämminvesivaraajastahan vieläpähän vähän vettäpähän. Eipähän paljoapahan, muttapahan vähänpähän.


      • Halpa hinta näkyy
        lsd kirjoitti:

        Taitaapahan tullapahan siltäpähän lämminvesivaraajastahan vieläpähän vähän vettäpähän. Eipähän paljoapahan, muttapahan vähänpähän.

        No ei meillä ainaakaan ole tullut. Vesimittarin sulut kiinni, hana auki, muutama pisara voi tulla kun vesijohtojen paineet laskee nollaan. Hanaa irroittaessa putkissa seisova vettä valuu desin.

        Itse asentelin sulkuventtiilejä hanoille sitä mukaan kun on ollut tarvetta huoltaa hanoja. Kylppärin allashanassa ei ollut pillupuhelinta. Hana meni vaihtoon jo uutena. Älvsbytalon normi laatua, osta kaikki asennettuna, pura pois ja rakenna itse kunnolla.


    • efewfwefef

      eikös hanasulut ole pakolliset? ainakin siis uusissa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1191
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1184
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1064
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1018
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      985
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      747
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      54
      646
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      642
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe