Rieju MRT

Miks tuossa rieju mrt:ssä on niin jäykkä tuo vaihdepoljin. Nimittäin pitää oikeen kunnolla nostaa sitä poljinta että vaihtuu vaihde. Lisäksi kun en koske vaihdepolkimeen, ajan vain suoraan niin menee 3 vaihteelta yhtäkkiä vapaalle. Vuosimallikin on 2014.
61558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuo ei ole normaalia, huoltoon --->

Äänestä

Itsellä sama vika

Äänestä
  • Niin siis siel on semmonen kytkin ja sitte riejuissa on am6 moottori joissa on jokaisen vaihteen välillä vapaa

    Äänestä

Normaalia Minarellin AM6 koneessa. Poljin on jäykkä verrattuna Rabasaan ja muihin koneisiin (joka on omasta mielestäni vain hyvä asia) ja kun laiskasti vaihtaa, voi vaihde tippua välivapaalle yhtäkkiä

Äänestä

Auttaisiko vivuston huolellinen voitelu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riejupoika kirjoitti:

Miks tuossa rieju mrt:ssä on niin jäykkä tuo vaihdepoljin. Nimittäin pitää oikeen kunnolla nostaa sitä poljinta että vaihtuu vaihde. Lisäksi kun en koske vaihdepolkimeen, ajan vain suoraan niin menee 3 vaihteelta yhtäkkiä vapaalle. Vuosimallikin on 2014.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu