Viikko-osakkeet / rci

katte80

​Viikko-osakkeet/rci
Nyt on kesä aika ja ihmiset matkustaa, haluan kertoa omia kokemuksia näistä viikko-osakkeista. Myyjät saivat kaiken kuulostamaan tosi helpolta ja halvalta mutta se ei ole totta. Joten miettikää kannattaako.
On niissä hyviäkin puolia jos asuisin kehä kolmosen sisäpuolella niin saattaisin olla tyytyväinen.
Mutta jostain muualta niin liittymä lentoja on vaikea saada, vaikeaa löytää samalle vaihtopäivälle lennot ja majoitus. Varsinkin jos et puolta vuotta aikaisemmin tiedä millon pystyt matkustaan.
Jos rahaa on ku roskaa ja tykkäät surffailla netissä tunti tolkulla etsien lentoja niin silloin suosittelen mutta normaalituloiset ihmiset älkää tehkö samaa virhettä. Sitä osaketta ei saa myytyä vaikkakin myyjät vakuuttavat puheessaan että sen voi myydä.
Kirjoittelen sen takia kun itse yritin netistä etsiä kokemuksia sen 14 pv aikana jolloin kaupat oisi voinut perua niin en löytänyt mitään ja luulin tehneeni hyvät kaupat.

1

267

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riviera

      Varoitan ostamasta viikko- osaketta Vierumäen Golfresortista, jos talletat joskus viikkosi Rci:n järjestelmään ja vaihdat johonkin toiseen kohteeseen, kun Rci vuokraa viikkosi Vierumäellä toiselle asiakkaalle, tulee lasku siivouksesta ja liinavaatteiden käytöstä sinulle. Olet myös vastuussa jos viikkosi aikana "rci:n vieras" tuhoaa asunnossa jotain. Lukekaa kaikki tekstit hyvin tarkkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      352
      1415
    2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      67
      808
    3. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      194
      803
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      783
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      759
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      745
    7. 56
      691
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. 58
      660
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe