Juhannus on kyllä pyhistä pahin ns. sinkulle, eronneelle naisihmiselle. Pariskunnat eivät pyydä mukaansa esim.mökille, vaan pariskunnitttain. Pitäiskö hankkia mies ihan sen takia, että pariskunnittain olisi enemmän seuraa. Muut juhlat ei tuota ongelmia, silloin aina on joku maisemissa ja löytyy kavereista seuraa, mutta tämä juhannes on kyllä ihan vihonviimeinen.
Sinkkunaisen juhannus yksin
8
288
Vastaukset
- onnistuu x
Onhan noita festareita...ja siellä tutustuu kyllä. Myös seurakunnilla on yhteisjuhlia joissa alko ei ole mukana...
- työtävain
On se onni ja autuus, että on töitä juhannussakin niin ei tarvi miettiä turhia. Eikä se juhannus ole päiviä kummempi. Kait sieltä kaupungista jotain jussinakin löytyy?
- ...
Kyllä nainen aina seuraa juhannuksena saa, jos nyt ei ihan Freddie Krugerilta näytä.Tai voi saada silloinkin, kun valitsee sokena miehen.
Sulla ihan väärä ote asiaa. Sä eronnut, olet ylimääräinen pyörä vanhoissa kuvioissasi. Sun pitää etsiä omat kuviot. Joku kirjoittikin jo, kaupungeissa paljon sinkkuja, jotka viettävät jussin kotonaan. Maaseutu pullollaan vanhojapoikia ja peräkammarinpoikia, joille kelpaa melkein nainen kuin nainen.
Suomen huusholleista 40% sinkkuhuusholleja, kuvitteletko tosiaan olevasi ainoa sinkku suomessa ? Pikkasen myöhä narista suomen hiljaisimmista nettipalstoista miehen puutetta. Huomenna paat pakkelia(jos haluat näkökykyisen miehen), painut menemään jonnekin. UNOHDA ne hiton lapsiperheet mökkijuhannuksineen, ikinä muulloin niin vilkasta seuraelämää kuin juhannuksena. Seuraa varmasti löytyy, mutta ei ne tuu sua kotoa hakemaan. Paitsi jos joku juhannuksena ahkeroiva murtovatas ei satu tulemaan kylästelemään.
=DW= - Jussivinkki
Ap: Tsemppiä! Mieti, mitä kivaa voisit tehdä yksiksesikin...
Ensi jussiksi ehdotankin, että olet ajoissa "herkillä"... sen kyllä vaistoaa, kellä ei ole ohjelmaa... alat hiljaksiin ehdotella yhteistä juhlan viettoa. Näin tein itse ja nyt on ihan kiva ohjelma tiedossa. Baareissa on jussina aika paljon niitä, joilla on vaikeuksia olla edes yhtenä päivänä vuodessa selvä tai nuoria jössiköitä. - Mies, 48, Hki
Sama tilanne se on yksinäisellä miehelläkin.
- alkup.
Toivottavasti kuitenkin selvinpäin jaksat juhannuksen!
- Mies, 48, Hki
alkup. kirjoitti:
Toivottavasti kuitenkin selvinpäin jaksat juhannuksen!
Punaviinilaatikko on, mutta lähinnä lämmittää kylmässä kesässä. Juomillani määrillä ei juuri känniin tulla. Rästissä olleita levyjä kuuntelen ja välillä torkuin. Tiskikoneen jos viitsisi täyttää ja käynnistää.
- alkup.
Sekin muuten yksi asiaan vaikuttava asia, ei ole enää ns. lapsiperhejuhannuksia. Porukoitten lapset ovat, kuten omanikin, täysi-ikäisiä ja omilla reissuillaan.
Enkä narissut miehen puutetta, vaan kritisoin pariskuntia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2882397Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372137Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132018- 1671508
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala448775- 50625