O: M: Astra Caravan 2000 (kelt. postiauto, poistettu rekisteristä)

Leifhackman

Jyväskylässä olisi kaupan pitkään pihassa seisonut Opel Astra Caravan v. 2000. Auto on jokunen vuosi sitten jätetty seisomaan taivasalle, kun ensiliukkalla kopsahti etukulma kaiteeseen ja etuvalon kiinnikkeet menivät rikki eikä ehjääkään valoa ilman jonkinnäköisiä korjaustoimenpiteitä saa varmaankaan suunnattua. Toinen auto tippui syliin käytännössä ilmaiseksi, niin tuo jäi seisomaan. Juuri kokeilin, niin kun annoin virtaa toisesta autosta, niin Astra hörähti käyntiin ja kävi todella nätisti. Joten jos esim. 8--venttiiliselle 1.6
Opelin koneelle apulaitteille on käyttöä, niin tässä ompi oiva tilaisuus. Periaatteessa sillekään ei ole estettä, että autosta tekisi vielä ajoauton. Tosin auto on hyvin pinttyneen likainen, ei ole kilvissä ja etukulmalle varmaan joutuisi tekemään jotain että valon saa kohdistettua oikein. Viime kesänä kun siirsin autoa, niin jarrut rahisivat melkoisesti, joten jotain varmaan tarttis tehrä myös jarrujen kanssa. Lisäksi, automaattivaihteisto jo silloin auton käytössä ollessa temppuili pakkasella; kierroksia piti nostaa joskus hiukan enemmän kuin normaalisti ja joskus automaatti vaihtoi oma-aloitteisesti pienemmälle.

Auto seisoskelee Jyväskylässä ja ensisiajisesti vaihtaisin sen pieneen rahasummaan, mutta joku tavarakin voi tulla kyseeseen jos sopivaa tavaraa nurkissa turhaan pyörii. Esim. jokin kohtuullisen tasoinen kännykkä, pädi, läppäri tms. voisi tulla kyseeseen ja kannattaa tarjota muutakin :)

Alla on nastarenkaat, joissa on kuviota kuin nastojakin jäljellä. Kesärenkaita ei ole, mutta vanteet ovat takapaksissa.
Hinta: Halpa
Yhteystiedot: [email protected]

1

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leifhackman

      Vielä sellainen lisäys äskeiseen viestiin, että se etukulma ei ole ollenkaan rytyssä, eikä varmaan ohi kävellessä edes huomaa että se on johonkin muksahtanut. Lokari on painunut hyvin huomaamattomasti hiukan ja myös rungon kohta johon valot kiinnittyvät on vähän painunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe