1 vuotiaan vinot jalat

10+11

Otin yksi vuotta täyttäneen sakemanni uroksen, poika on 76cm ja ainakin 50kg, mahdollisesti jotain muutakin kun todella korkea on(?)
Koiran jalat on kävellessä hyvät minkä vuoksi en huomannut tavallaan aiemmin mitään mutta kun istuu niin etutassut sojottaa aivan sivulle! Todella pahasti ja kasvupatit on edelleen suht isot.
Onko kellään moisesta tietoutta tai ideoita, saako enää yksi vuotiaalta oikaistua ruualla tai muulla?

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harvat eläinlääkärit osaavat käyttä ravintoa korjaamaan / tukemaan koiran kasvua. Joudut tekemään itse töitä löytääksesi sellaisen. Aiheesta on käyty keskustelua aikaisemminkin, mutten nyt muista missä keskustelussa: Kasvun aikaisia häiriöitä on korjattu lasketulla ruokavaliolla, eräässä tapauksessa koiralle oli pari eläinlääkäriä ehdottanut leikkausta saman tyyppiseen vaivaan, kolmas laski ruuan määrän, mikä tarkistettiin aika ajoin kasvun mukaan, ja tuolla korjattiin kasvu oikeaan suuntaan. Yksi tällainen lekuri voisi olla Vihdissä Finnin ratsutilalla, jos asut ruuhka-Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      63
      8847
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5524
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4976
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3456
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2641
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe