Tilasin saunalahden WLAN 4 Mokkulan

johon voisi liittää vaikka 10 laitetta. Nyt on vasta ensimmäinen laite Windows 7 läppäri siihen liihen liitetty.
Nyt olisi pitänyt saada Vista pöytäkone siihen liitettyä, mutta kun se ei löydä sitä WLAN:ia ollenkaan. Voisiko joku auttaa.... Kiitosta!?
574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko siinä koneessa ylipäätään wlania?

Äänestä

"Onko siinä koneessa ylipäätään wlania?"
Mitä ihmettä pitääkö koneessa olla WLAN, silloinhan ei vanhempia koneita saisi ollenkaan Wlaan yhteydeen? Näinollen meillä kallis laite olisi täysin tarpeeton... k*le.

Äänestä

Voit yrittää yhdistää se siihen usb piuhalla ja asentaa sen sisältämät ajurit. Se voi ehkä toimia usb modeemina.

Äänestä

Simmoisia wlan pulikoita (USB) ja kortteja pöytäkoneeseen saa kaupasta.
Kato vaikka Verkkokauppa.com ista.

Äänestä

Kiitos tiedosta vapunen, pöytäkone voisi olla kytkettynä vaikka piuhalla. Tosin jos haluaa investoda lisää, niin on saatavana USB-sovittimia mm. http://www.jimms.fi/listaa/587

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkuietu kirjoitti:

johon voisi liittää vaikka 10 laitetta. Nyt on vasta ensimmäinen laite Windows 7 läppäri siihen liihen liitetty.
Nyt olisi pitänyt saada Vista pöytäkone siihen liitettyä, mutta kun se ei löydä sitä WLAN:ia ollenkaan. Voisiko joku auttaa.... Kiitosta!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu