Mikä on örömökö? En kehdannut kysyä.
Keppana kellari
13
1009
Vastaukset
- Häme
Mikset kehdannut? Säähän sukkela oot.
- ei hyvä
Poikettiin viime ma vaimon kanssa syömässä. Vaimo tilasi lohta. Haarukka meinas katketa, kun kalaa leikkasi. Perunat oli vissiin pakastettu välillä. Iso pettymys. Aiemmin ruoka ollut maistuvaa.
- nbgjfkfkfjfkfkck
No kai palautitte annoksen keittiöön? Ei kun ettepä tietenkään. Se on helpompaa maksaa lasku ja avautua jälkeenpäin netissä..
- sveholm
nbgjfkfkfjfkfkck kirjoitti:
No kai palautitte annoksen keittiöön? Ei kun ettepä tietenkään. Se on helpompaa maksaa lasku ja avautua jälkeenpäin netissä..
Nbg.... palautimme moskat köökkiin. Älä ihmeessä pullaas tukehdu sinä valopää.
- lihan himoa
eilen käytiin ja örömöko oli nautaa-sivulla, että olisko mansikkia ? 500g pihvi meni ja hyvää oli !
- oluen himoa
safka ihan ok mutta kalja lämmintä !
- Schnaps
No eihän sen kaljan mitään huurteista kuulu ollakaan! Vaan sen lämpöistä, että aromit maistuu.
- kikuj
Nokankoputtajan olut tynnyripyörittäjån pihvin kera on tammelasta.
- en ole syönyt
kikuj kirjoitti:
Nokankoputtajan olut tynnyripyörittäjån pihvin kera on tammelasta.
En ole käynyt keppanakellarissa. Syön kotona äidin tekemää soppaa. Soppa on hyvää ja terveellistä myös. Keppanassa en ole syönyt.
- että sillai
kerran on käyty keppanaa testaamassa, kun niin kovasti siitä hyvää kerrottiin. Toiste ei mennä, yksi kerta riitti tuota nähtävyyttä. Uskomaton paikka. Ja laatuun nähden ihan ylihintainen.
- Sirp12345
Laatu on kyllä heikentynyt paljon muutaman vuoden aikana. Kai aika vaan alkaa olla mennyt ohi?
- ei kiitos
ihan samaa mieltä. Käsittämätöntä, että joku vielä kehuu. Lasilautanen, salaatissa sokerikirsikka, Ei koskka toiste enää.
- Juur mää kävin
Mää kävin vimeks 1993 ja silloin siellä oli ihan kohtuullinen ruoka suhteessa hintaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 883374
- 1023056
- 532272
- 211751
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201705Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111650Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61558Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221468Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381374