Keppana kellari

Mikä on örömökö? En kehdannut kysyä.
131179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mikset kehdannut? Säähän sukkela oot.

Äänestä

Poikettiin viime ma vaimon kanssa syömässä. Vaimo tilasi lohta. Haarukka meinas katketa, kun kalaa leikkasi. Perunat oli vissiin pakastettu välillä. Iso pettymys. Aiemmin ruoka ollut maistuvaa.

Äänestä
  • No kai palautitte annoksen keittiöön? Ei kun ettepä tietenkään. Se on helpompaa maksaa lasku ja avautua jälkeenpäin netissä..

    Äänestä

  • nbgjfkfkfjfkfkck kirjoitti:

    No kai palautitte annoksen keittiöön? Ei kun ettepä tietenkään. Se on helpompaa maksaa lasku ja avautua jälkeenpäin netissä..

    Nbg.... palautimme moskat köökkiin. Älä ihmeessä pullaas tukehdu sinä valopää.

    Äänestä

eilen käytiin ja örömöko oli nautaa-sivulla, että olisko mansikkia ? 500g pihvi meni ja hyvää oli !

Äänestä

safka ihan ok mutta kalja lämmintä !

Äänestä

No eihän sen kaljan mitään huurteista kuulu ollakaan! Vaan sen lämpöistä, että aromit maistuu.

Äänestä
  • Nokankoputtajan olut tynnyripyörittäjån pihvin kera on tammelasta.

    Äänestä

  • kikuj kirjoitti:

    Nokankoputtajan olut tynnyripyörittäjån pihvin kera on tammelasta.

    En ole käynyt keppanakellarissa. Syön kotona äidin tekemää soppaa. Soppa on hyvää ja terveellistä myös. Keppanassa en ole syönyt.

    Äänestä

kerran on käyty keppanaa testaamassa, kun niin kovasti siitä hyvää kerrottiin. Toiste ei mennä, yksi kerta riitti tuota nähtävyyttä. Uskomaton paikka. Ja laatuun nähden ihan ylihintainen.

Äänestä
  • Laatu on kyllä heikentynyt paljon muutaman vuoden aikana. Kai aika vaan alkaa olla mennyt ohi?

    Äänestä

  • ihan samaa mieltä. Käsittämätöntä, että joku vielä kehuu. Lasilautanen, salaatissa sokerikirsikka, Ei koskka toiste enää.

    Äänestä

Mää kävin vimeks 1993 ja silloin siellä oli ihan kohtuullinen ruoka suhteessa hintaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ulkopaikkakuntalainen.N kirjoitti:

Mikä on örömökö? En kehdannut kysyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu