kukaan ei ole hukkunut, ainakaan veteen.Muusta ei tietoa.
Paras uutinen juhannuksena
hukkainen
350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihmeellistä ja outoa, koska vesi on lämpimämpää kuin ilma. Luulisi edes jonkun menevän veteen lämmittelemään ------------ ei älkää menkö :)
Sadetta ja kylmää.
Taitaa juhannuksen jälkeen tulla ilmi sisätioissa tapahtuneita ikäviä uutisia sitten enenpi, ne uutisoidaan viiveellä.
Tosiaan, hukkuneita ilmeisimmin harvinaisen vähän. Ilmoista johtuvaa, siitäkin, perinteinen mökkeily ei mun käsittäkseni enää ole niin suosittua, kuin ennen. Lisäksi ihmiset tekee mökeillä erilaisia asioita, ei pelkkää viinan juomista, saunomista ja hukkumista.
Liikennekuolemista ei vielä saldoa, paluuliikenteen luvut puuttuvat. Se hyvä, että nykyisin enemmän liukumaa lomissa, jakaantuu pitemmälle ajalle. Ite ajelin mökille illemmalla aattona. Ikinä ole ollut noin vähän liikennettä, eikä sateestakaan mitään tietoa.Itseasiassa nelostie oli kuin jostain kuolleelta planeetalta, ei rekkoja, kolme karavaanaria. Eikä kaahaamista, koskaa kaikki ajeli omaa vauhtiaan, ihan parit keltaisen viivan ohitukset, ei muuta. Siis todella hieno automatka, ei stressistä tietoakaan.
Niettä mulle itselle toi automatka oli hyvä uutinen.
=DW=
Parasta on, että juhannushössötys on ohi. Virkavalta ja sairaala kiittävät ilmojen haltijoita : /