ja iänikuinen kirjojen päällystäminen ja pakkohiihto ja pakkoruotsi.
Kirjoja ei pidäisi kodissa päällystää ellei koulu anna paperia siihen. Yksi rulla on lama aikana erittäi suuri investointi perheeltä. Samoin pakkohiihtoon sukset ja luistimet. Kenenkään ei pidä ostaa niitä pakolla.
Pakkohiihto tekee sen ettei aikuisena voi sietää hiihtamistä.
Minusta koulun ei pidä pakottaa ihmisiä pakosti päälystämään kirjoja, pakkohiihtämään eikä opiskelemaan pakkoruotsia.
Koulustahan ei saa kunnon ruokaakaan, vaan viimeiseltä vuorolta loppuu usein ruoka ja ruoka on muutenkin erittäin huonoa ja mautonta.
Niin se vaan kesäloma sujahti, ei ole enää montaa viikkoa kun alkaa koulu, nauttikaa kesäpäivistä ja lumisista päivistä.
Kohta alkaa taas koulut
13
200
Vastaukset
- Kenkku ope
Meni melkein Jägermeister väärään kurkkuun kun luin trollisi! Häpeä!
- Viisaita sanoja muut
Juo vaan se olut rauhassa, ennenkuin alat lukemaan, kaikki ei pysty tehdä kahta asiaa samanaikaisesti.
- Tumppimaakari
Viisaita sanoja muut kirjoitti:
Juo vaan se olut rauhassa, ennenkuin alat lukemaan, kaikki ei pysty tehdä kahta asiaa samanaikaisesti.
Et vissiin tiedä, mitä Jägermeister on...
- Kenkku ope
Viisaita sanoja muut kirjoitti:
Juo vaan se olut rauhassa, ennenkuin alat lukemaan, kaikki ei pysty tehdä kahta asiaa samanaikaisesti.
Kuules lapsonen... Hanki yleissivistystä sen verran, että edes tiedät mitä Jägermeister on! Trollin typeryyttä se ei kyllä vähennä.
- äiti opettajienpomo
Kenkku ope kirjoitti:
Kuules lapsonen... Hanki yleissivistystä sen verran, että edes tiedät mitä Jägermeister on! Trollin typeryyttä se ei kyllä vähennä.
kuules kenkkuli öpettäjä luepa sjpjv kfdajöjdaödö fieöaöaaöaön
dkjöakd fjiewotjdajö...
nii että jos saksaa osaat niin osaat tuonkin lukea.
Menisit nyt isivoo sen koulun etkä roikkusi täällä kaljoissasi - Kenkku ope
äiti opettajienpomo kirjoitti:
kuules kenkkuli öpettäjä luepa sjpjv kfdajöjdaödö fieöaöaaöaön
dkjöakd fjiewotjdajö...
nii että jos saksaa osaat niin osaat tuonkin lukea.
Menisit nyt isivoo sen koulun etkä roikkusi täällä kaljoissasiÄlä trollaa loputtomasti. Viitsisi (jos sellaista oli...) vanheni jo ajat sitten. Tunnen lähinnä myötähäpeää vuoksesi, olipa arvoituksesi mikä tahansa. Saksaakin itse asiassa kyllä olen lukenut.
Googleta vaikkapa sana Jägermeister niin opit uutta. - hulanaloooo
Kenkku ope kirjoitti:
Älä trollaa loputtomasti. Viitsisi (jos sellaista oli...) vanheni jo ajat sitten. Tunnen lähinnä myötähäpeää vuoksesi, olipa arvoituksesi mikä tahansa. Saksaakin itse asiassa kyllä olen lukenut.
Googleta vaikkapa sana Jägermeister niin opit uutta.Oletko työtön? Voi ihme, mene siivoo niitä kouluja ja koulun pihoja, siellä on työtä sulle joten voi hyvillä mielin sitten istahtaa sen kahvikupin viereen.
Anderssonin satuja, käveli pitkin katuja. - Kenkku ope
hulanaloooo kirjoitti:
Oletko työtön? Voi ihme, mene siivoo niitä kouluja ja koulun pihoja, siellä on työtä sulle joten voi hyvillä mielin sitten istahtaa sen kahvikupin viereen.
Anderssonin satuja, käveli pitkin katuja.Olen kuules lomalla vielä monta viikkoa. Ajattelin käväistä vielä etelässä. Työttömyys ei uhkaa. Miten mahtanee olla sinulla?
- säälin sua
Kenkku ope kirjoitti:
Olen kuules lomalla vielä monta viikkoa. Ajattelin käväistä vielä etelässä. Työttömyys ei uhkaa. Miten mahtanee olla sinulla?
Työtön työtön työtön.. ihanaa olla vaan, on niin paljon tekemistä kotonakin ja harrastuksia, että työ haittaisi päivääni. Onneksi olen työtön enkä aio töihinmennäkkään, onkiva kun rahaa tulee vaan eikä tarvi nousta aamuisin, vaan saa nukkua pitkään. Aivan ihanaa, nautin tästä, huomen tulee tt tuki ja saan laskut maksettua. Sitten reissuun..
Mites sun aamut, oletko ärhäkkä ja vihainen ja väsynyt ja katkera ja suuttunut ym ym - Kenkku ope
säälin sua kirjoitti:
Työtön työtön työtön.. ihanaa olla vaan, on niin paljon tekemistä kotonakin ja harrastuksia, että työ haittaisi päivääni. Onneksi olen työtön enkä aio töihinmennäkkään, onkiva kun rahaa tulee vaan eikä tarvi nousta aamuisin, vaan saa nukkua pitkään. Aivan ihanaa, nautin tästä, huomen tulee tt tuki ja saan laskut maksettua. Sitten reissuun..
Mites sun aamut, oletko ärhäkkä ja vihainen ja väsynyt ja katkera ja suuttunut ym ymAamulla parit Jägermeisterit kitaan ja homma pelittää taas. Loppulomasta vois ehkä käydä katkolla mutta katsotaan nyt. Ei jaksa olla kuivin suin etelässä.
- Relax*
Could you please remember, that now is summer holiday:):)
- äiti opettjien pomo
Mitä sinä ruotsia sönkkäät. Puhu soumea.
- helppo työ
Minulla ainakin on erittäi tehokas avustaja luokassani, tekee kaiken mitä määrään ja enemmänkin. Minä vaan istun ja luen seikaa päivät pitkät. Jotain pitää avustajan rahan eteen tehdä kun vaanolla, mutta opettaja on se arvokas ihminen joka vaan sanelee ja on.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945