positiivinen vai?

jaa-

Minulla alkoivat kuukautiset pari viikkoa sitten pari päivää myöhässä (ovat yleensä todella säännölliset)ja vuoto oli vähän niukempaa kuin yleensä mutta aika runsasta silti, eli ovulaation pitäisi olla tiistaina. No tein pe, la ja tänään positiiviset raskaustestit ( david liuska) ja myös monta negatiivistakin testiä, apteekin omalla testilläkin. Nuo positiiviset eivät olleet mitään haamuja ja testiajalla toinen viiva ilmestyi. Tein testit aamuisen pahoinvoinnin takia ja muita oireita ei ole. Epäilin aluksi että tein testit jotenkin väärin mutta viimeisen testin tein täysin ohjeiden mukaan ja oli selvempi positiivinen kuin aiemmat.

Tein myös davidin ovulaatio testin tänään ja toinen viiva oli melkein saman vahvuinen kuin toinenkin.

Voiko tämä olla nyt vaan joku virhe näissä testeissä kun noita negatiivisiakin tuli myös vai näyttääkä ne kenties postiivista oviksesta johtuen? Vai olenko raskautunut jo kierron alussa?

:) Onko kellään kokemusta tai tietoa tämmöisestä?

Niin ja olen aikaisemmin käyttänyt samoja testejä ja olleet negatiivisia.

2

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemus..

      Mulla on davidin testit näyttäneet vääriä positiivisia. Kahteen testiin tuli viiva, mutta apteekin testiin ei. Menkat alkoivat ajallaan. Toki voi johtua esim. Tuulimunasta, koska davidin testit on todella herkkiä ja apteekin oma taitaa olla vasta se 25(jotain) davidilla voi testata jo useita päiviä ennen ja apteekin omalla niinkuin clearbluella yms vasta aikaisintaan 4pv ennen menkkojen oletettua alkua.

      Toisaalta ensimmäisessä raskaudessa david antoi minulle täysin puhtaan negan (3 testiä) kiertopäivällä 28/30 en suostunut tulosta uskomaan, kun oli vain sellainen olo että olen raskaana. Hain siis samana iltana apteekin oman testin ja sain vahvan positiivisen!

      En siis tällä kokemuksella luottaisi tuohon davidiin ollenkaan. Ja tietenkin on hyvä ajatella myös itseään. Suurin osa raskauksista menee kesken ennen kuin nainen edes tietää olevansa raskaana, ilman testausta/ei niin herkillä testeillä testaamista tätä ei nainen tietäisi joten yksi murhe tulisi vähemmä. Eli aina se ajoissa testaaminen ei ole hyväksi vaan siitä seuraakin korkealta tippuminen kun on jo hetken luullut että on raskaana

    • Toivon sinulle paras

      Mulla on se tieto, että olis parein kun olis sulla negat. Et ole SINÄKÄÄN valmis elämäsi suurimpaan ja vaikuttavimman ratkaisuun. Olet keskeneräinen ihmisaihio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1883
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1365
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      951
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      863
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe