Elikkäs naapurin Saana-mummo täällä. Haluaisin puhua huligaani ongelmista täällä lähiössämme. Keskuudessamme liikkuu vaarallisia nuoria vandaaleja. Juuri eilen pari teini-poikaa jahtasi minua mopo-autolla. Vastatkaas tähän ongelmaan nuorukaiset. Aikuisten oikeasti eikä tänne näitä noitia jota myös trulleiksi sanotaan.
Kiitos ja kumarrus.
Saana-mummo.
Kiitos ja kumarrus.
Saana-mummo.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tämä on "Trulli"
Jahtasivat mautoilla?? XD Kuinkas lujaa se Saana-mummo menee...?
Ehkä mummolla on sähkörollaattori..?
Tai sitten mummo on jonkin sortin turbomummo...
Kuulostaa minun mummoltani.
Ehkä helpompi teoria on kuitenkin että tämä on "trulli". Ja nyt hypoteettisesti JOS tämä olisi oikea niin vittuakos me mitään huligaanikaristuskeinoja tiedetetään/keksitään/kerrotaan. Mehän ollaan itekkin hirveitä huligaaneja luonnossa että netissä. (Minä ainakin XD)
Huligaanikaristukeinoja? Asentaa suihkumoottorin rollaattoriin, eivät varmasti pysy perässä...
Tästä tulee mieleen Fingerporin sähkötuolisarjakuva.
Minulla on tylsää, koska täällä ei ole ketään.
Yeps. Jatkan suolistotarinaa, kunhan täällä päässä härdelli rauhoittuu ja pystyy keskittymään...
Toivon mukaan saan myöhemmin selvityksen myös Tukijalta... Odotan jatkoa suolistotarinaasi.
Menee aikaa, koska täällä on kolmevuotias, joka tykkää painella nappeja ja minun pitäisi sille vielä itasatukin lukea... Jospa sitten pääsisi keskittymään... ;
Onneksi nuo sentään menevät nukkumaan aikaisemmin, t. täällä 12v kersa valvoo yhteentoista. Katsovat jalkkista televisiosta, mutta minun ei tarvitse enää, sillä minulla on oma kannettava telkkari.