Lestadiolainen Sipilä ja suviseurat

Käydessään tämän kesän suviseuroissa lestadiolainen Sipilä voi samalla käydä tutustumassa Pyhäjoella Fennovoiman tulevan ydinvoimalan rakennuspaikkaan.
Näin Sipilä voi sitten säteillä eduskunnassa tietämystään muille kansanedustajille.
18261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Käydessään tämän kesän junkkaus seuroissa J-Pennanen voi sitte tehdä uusia päätöksiä voisiko sitä vaikka laajentaa seuraansa.

Äänestä

Aloittaja voisi keskittyä siihen minkä osaa pajhaiten: junkaamiseen.
Kynät Annan penaalissa.

Äänestä

Maa on syntinen laulu elokuvassa kuvataan hyvin lestojen touhua.

Äänestä
  • eräs työpaikka sulkeutuu suviseurojen ajaksi, kun työnjohto menee keräämään niitä kortsuja ja samalla työpaikalla poltetaan kesälomat siltä ajalta

    Äänestä

  • Kajaanissa ,,,,,, kirjoitti:

    eräs työpaikka sulkeutuu suviseurojen ajaksi, kun työnjohto menee keräämään niitä kortsuja ja samalla työpaikalla poltetaan kesälomat siltä ajalta

    Mikä työpaikka?

    Äänestä

  • kondomitehdasko kirjoitti:

    Mikä työpaikka?

    Niin, tai jotain sinnepäin ;)

    Äänestä

  • tehdaskokondomi :) kirjoitti:

    Niin, tai jotain sinnepäin ;)

    Niin..suviseurathan on sellainen tilaisuus, josta löytyy seurojen jälkeen kaikkein eniten kortsuja, vaikka itse lahko kieltää ehkäisyn....muuten on paras paikka saada pimpsaa....kannattaa kokeilla nimimerkillä kokemusta on......sen takia kirjoitin työnjohdon kortsun keräilystä ;)

    Äänestä

Sipilähän ei Pyhäjoelle seuroihin mene. Rauhan Sanan Suvijuhlat Ylitorniolla 18.-20.7.2014 ovat hänen valintansa.

Pennasta eivät tietenkään faktat ole koskaan kiinnostaneet, joten tuskin ne kiinnostavat nytkään.

Äänestä
  • Kuitenkin menee myös Pyhäjoelle.
    Pitäähän Sipilän mennä sinne tapaamaan samaan uskonlahkoon kuuluvia ihmisiä ja uskovaisia sukulaisiaaan.

    Äänestä

J-Pennanen vaan junkkaa vintillä seinät on mällejä täynä.

Äänestä

Miksi sinä täällä muita mollaat? Menehän itse tekemään jotain muuta järkevää. Onko kenties järki hukassa?

Äänestä

Minä teen koko ajan järkevää tumputan.

Äänestä

olen homo junk junk

Äänestä

Junkatessa joiskuu! ..junoili pennanen kun mällit päjäytti!

Äänestä

Oli miten oli, mutta Sipilä on kaikkein järkevin poliitikko koko eduskunnassa!

Äänestä

haisee

Äänestä

Ei pääministeri osallistu suviseuroihin

Äänestä
  • mistä pirusta sinä sen tiedät kekoperseiten kannattaja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


j-pennanen kirjoitti:

Käydessään tämän kesän suviseuroissa lestadiolainen Sipilä voi samalla käydä tutustumassa Pyhäjoella Fennovoiman tulevan ydinvoimalan rakennuspaikkaan.
Näin Sipilä voi sitten säteillä eduskunnassa tietämystään muille kansanedustajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu