Olen tottunut syömään täyden palvelun hotelleissa vatsani täyteen.Vierailin hiljattain Santorinilla all inclusive- palvelulla varustetussa hotelli Marioksessa.
Ruoan osalta tarjonta erittäin suppeaa,lapsille ja lihaa syömättömille valikoimaa ei juuri ollut.
Ajatteleeko hotellin väki,että "hyvä vasikka elää juomallakin".Ulkoruokinta oli ainoa vaihtoehto,sillä hotellin eväillä en tullut toimeen.
Suosittelen hotellia pikaista laihdutusta toivoville.Että näin...
All incusive Santorinilla
4
193
Vastaukset
- Cavtat
Vain juntit ottavat all inclusive matkan ja nyhjäävät hotellissaan.
- Mieti vähän
Kovinpa suppeasti luokittelet täydenpalvelun käyttäjiä.Ajattelepa,että matkaajia on yhtä moneen junaan,kuin ihmisiäkin.Esim.lapsiperheet,jotka mielellään viihtyvät juuri valmiilla,sitten vanhukset ja lepolomailijat.Myös ne ihmiset,jotka kiitävät maailmalla jatkuvasti,haluavat välillä vain olla ja nauttia.Kenties liikuntarajotteiset ja monet ,jotka tekevät pari,kolme reissua lomakohteen erikoisuuksiin ja muuten haluavat valmiiseen pöytään,tarvitsematta etsiä joka ilta hotellin ulkopuolelta ruokapaikkaa.Eivätkä taatusti ole mitään juntteja.
- matkarakastaja raju
Britti-juntit Benidorm-tv-sarjassa olivat juuri tyypillisiä all-inclusiven käyttäjiä. Onhan se tietysti kätevää kun ei loman aikana tarvitse poistua hotellista kertaakaan. Matkailu avartaa!
- Vastaus matkarakas..
Oletko paljonkin matkustanut matkarakastaja raju?
Minäpä (kirjoituksen aloittaja)olen...paljon.150 matkaa vähintään ja ,neljäkymmentä viimeisen kuuden vuoden aikana.
Olen käynyt kaikissa maanosissa useita kertoja,tehnyt yli 20 kaukomatkaa ,kolunnut omatoimi,sekä myös valmismatkoilla.Kokeillut täydenpalvelun,sekä vain huoneen sisältäviä majoituksia.
Joskus olen viihtynyt viidentähden hotellilomilla,mutta kiertänyt myös eri maanosissa tuhansia ja taas tuhansia kilometrejä katsellen maailman ihmeitä.Kaikenlaista on matkojen varrella sattunut,mutta epäilen kuitenkin,että tuskin olen ihan juntti ,vaikka all inclusive-hotelliin joskus eksynkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907326- 373877
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402602- 2292566
- 402393
- 1292329
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202015- 451912