Mistä mahtaa johtua? Onkohan joku kardaani lopussa vai mikä kytkin?
Tyhjäkäynnillä sitä ei kuulu mutta 1 ja 2 vaihteella vasemmalle kaarrettaessa.
Auto avensis d4d ja vasta 94 tkm ajettu.
Meneeköhän takuuseen ave 3 vuotta vanha
Tyhjäkäynnillä sitä ei kuulu mutta 1 ja 2 vaihteella vasemmalle kaarrettaessa.
Auto avensis d4d ja vasta 94 tkm ajettu.
Meneeköhän takuuseen ave 3 vuotta vanha
Vastaukset 14
Vanhimmat
saattas olla vaihteisto mulla poksahti vähän samoilla enteillä 50000 km ajettu.
Keksi parempi ja uskottavampi provo. Tojoissa on perinteisesti vetoakselit ja muutkin alustan nivelet sekä laakerit lähes ikuisia. Toista se Citikoissa ja Skodissa. Niihin näitä osia vaihdetaan joka huolon yhdeydessä ja välillä muulloinkin.
Viiraako sulla usenkin?
Alustahan on sohlona. Ja omistaja tutusti tietämätön autonsa tekniikasta. Etuvetoisessa kardaani?? Hmh!
Näköjään muutkaan eivät huomanneet. Eli samalla tasolla mennään heilläkin.
Sitten joku vielä ihmettelee, että kenelle ne Toitskut myydään.
Tällä palstalla ei tosiaan kannata kenenkään luulla että voisi apua tai neuvoja saada. Tojoautofanaatikot haukkuvat kaikki jotka uskaltavat kertoa mitään autojensa vioista.
Ei osunut tuohon räminään sitten mikään takaisinkutsu?
Jos ei itsellä ole sopivaa takaisinkutsua, niin kysy naapuriltasi. Trafin tilastojen mukaan aika monta Tojotan takaisinkutsua kesken. Eli kutsuja mennyt, mutta ei ole poikettu korjaamolla. Voisihan olla, että pääsisit tuollaisella naapurisi kutsulla??? Jos naapurisi on ujo korjauksille.
Anteeksi, en tunne kovin tekniikkaa mutta auto pitää hirveää ääntä. Aion soittaa hinausliikkeeseen että vievät korjaamolle ( 65km eli kallis matka..)
t Pirkko L
---Vasemmalle kaartaessa sepelimyllyn ääni? ---
Se voi olla väijyvän kamikatzen ääni. Vainoaa vihoviimeistäkin japsiautofanaatikkoa.
eikös japsiautoissa ollut sellainen mainoslause, että kohta meissä kaikissa asuu pieni kamikaze?
Kuulehan aswsom. Täältä ei kannata mitään vikoihin liittyvää kysellä, koska palstaa vahtii muutama päästään pipi tojohihhuli, joilla ei ole muuta elämää kuin Toyota. He saavat sairasta tyydytystä Toyotan viattomuus-maineen tai pikemminkin -myytin vahtimisesta. Kuten voit huomata, heti toinen kommentti oli näiltä poloisilta.
Eikös se hyväksytty ja virallinen liturgia kuulu, että "ei mene ikinä rikki"..?????
Eikö ole kiellettyä esittää täällä virallisen liturgian vastaisia väitteitä?
Millainen on sepelimyllyn ääni?
Melko varmasti kardaaniakselin ristinivel menny sököks.
Ave takavetoinen????
Oliko kysyjällä vaihteisto sökö? Kuin yleensä Avessa? Äänet sopii siihen ja käytös.
Periaatteessa menee takuuseen jos ei ole täyttänyt kolmea vuotta. Muuten artisti maksaa ja hintana 5000€.
Itsellä noita jurinoita ja paukahtelua. mutta toyotan kanta on että niin kauan kuin liikkuu ei korjata. Takuu voimassa.