Ennen käytin Cubio-yhtyttä. Mikä nyt Saksa ja Espanja pääkohdemaat.
Mikä on edullisin ulkomaan-liittymä ?
2
131
Vastaukset
- flatrate
Itse soittelen Saksaan telealen 99533 ulkomaanpuhelutunnuksella. Puhelut 4 snt/min pvm (/mpm). Halvempiakin olen kokeillut, mutta puhelun äänenlaatu on ollut luokattoman huono.
http://www.teleale.com
Ulkomaanpuhelut ulkomaanpuhelutunnuksella kannattaa soittaa lankapuhelimesta (jos mahdollista). Ulkomaanpuhelun hinta on periaatteessa sama, mutta siihen lisätään matkapuhelimesta soitettaessa matkapuhelumaksu (6,5-12 snt/min, ei kuulu puhepakettiin; itsellä 9,9 snt/min) lankapuhelimesta paikallisverkkomaksu (0,5-5 snt, yleensä 1-3 snt/min; itsellä 1,6 snt/min). Kokonaishinta on siten matkapuhelimesta kalliimpi.
Toinen vaihtoehto on hotcom (josta ei ole omakohtaista kokemusta). Sen toimintaperiaate on sikäli erilainen, että rahaa pitää ladata valmiiksi puhelutilille. Tiliä voi käyttää vain yhdestä numerosta soitettaessa (numero rekisteröidään puhelutiliin). Ulkomaille soittaessa pitää ensin soittaa hotcomin "access"-numeroon (013) 770 150, sitten näppäillä vastaanottajan puhelinnumero ja painaa ruutu. Puhelun hinta: normaali kotimaan puhelumaksu omalla puhelinlaskulla, ulkomaanpuhelumaksu veloitetaan hotcomin puhelutililtä.
http://www.hotcom.fi
Kolmas vaihtoehto on Skype. Soitin sillä joskus viisi vuotta sitten jokusen kerran (saksaan, lankaverkkoon). Puhelu pätki niin pahasti että ihan hävetti. Lienee puheluiden äänenlaatu sittemmin parantunut.
http://www.skype.fi- jkgkghkghk
Kiitos. Skype vähänvaikea vanhukselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1169899Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki775002Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694812Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73280Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j102478Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071720- 471516
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.541511Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591444Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661372