Mulla ois sellanen ongelma,kun kaikki valot on pimeenä.Oon irrottanut kaikki lamput silti polttaa sulakkeen heti.Osaisko joku neuvoa mikä voisi olla vikana alkaa keinot loppumaan pikkuhiljaa.
Corollan ajovalot ei toimi
13
9560
Vastaukset
- Corollassa ongelmia
Niin ja radio on vaihdettu vähän aikaa sitten.Voisiko liittyä siihen jotenkin?
- Selvä pyy
1969 corollassa varsin tavallinen vika. Mekaaninen jännitteensäädin on lopussa.
- kristallipallo rikki
Minkäikäinen corolla? Palaako sulake aina heti paikalleen laitettaeesa, virrat ja valot poissa päältä? Vai vasta kun virrat kääntää päälle? Vai vasta kun valot kääntää päälle? Mikä se palava sulake on?
- Corollassa ongelmia
Vuosimalli on 2004.Sulake palaa kun valot kääntää päälle.Sulake on se missä on kaikki valot samalla sulakkeella 15A.
- kristallipallo rikki
Corollassa ongelmia kirjoitti:
Vuosimalli on 2004.Sulake palaa kun valot kääntää päälle.Sulake on se missä on kaikki valot samalla sulakkeella 15A.
Eli sulake ilmeisesti tail fuse 15A? Kokeile irroittaa tail reley rele, jos sulake ei sitten enää pala vika on parkki- tai rekisterikilvenvalojen johdoissa, tai tuossa releessä. Jos sulake palaa vieläkin on vika sisustan kytkimien tai radion valaisujohdoissa. Mutta tuon sulakkeen palamisen pitäisi kyllä sammuttaa vain parkki- ja rekisterikilven valot, vai onko palanut sulake joku muu?
Jos palanut sulake on juuri tuo, ja soitin on vaihdettu hetki sitten löytyy ongelma todennäköisesti siitä.
- Kaikki pois
Kumma juttu, olet irrottanut kaikki lamput korollasta ja silti valot ei pala. Kokeile niin, että irrota tuulilasinpyyhkimet ja katso sen jälkeen toimiiko ne?
- Corollassa ongelmia
Juu ei palanu lamput,koska ilmeisesti jossain on oikosulku.Poltti sulakkeen heti.Sit kokeilin irrotin yksitellen kaikki lamput jos löytys jostain se syy miks polttaa sulakkeen.Ei oo löytyny vielä syytä? Onko kellään ideoita?
- Anonyymi
Jos sulla on vetokoukku, niin pura se vetokoukun sähköliitäntärasia..monesti oikoset löytyy sieltä !
- Anonyymi
Corollassa ei toimi ajovalot edes yöllä, vaan ajellaan pivävlaot pälllä, eikä kuski edes huomaa mitään kun heikkotehoiset pivävaloteivtät valaise riittävästi edes valaistuilla teillä. Tyytyväisenä vaan ajellaan peräkin täysin pimenä.
- Anonyymi
Käynti sinun tapauksessasi Specsaversilla olisi tarpeen.
- Anonyymi
Jospa vaihtasit sen corollan Citroeniin, poistus nuo huolet, ja ajomukavuuskin paranisi kertaheitolla.
- Anonyymi
Mutta mielen rauha kärsisi kovikovankolauksen, joten ei kiitos.
- Anonyymi
Hyviä rankalaisia ei saa ostettua muualta kuin grilli-kioskeilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1765027- 151670
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1221470Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91353Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491080Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297942- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760