Ruumisauto

Näimme juhannuksena Kaustisella komean,vanhan ruumisauton joka oli harrastekäytössä. Auto oli merkiltään Volvo ja väriltään hopeanharmaa. Tietääkö kukaan, kuka omistaa tämän upean harvinaisuuden? Olisi mukava saada lisätietoja autosta omistajalta.
92317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ymmärrän yskäsi. Nettiautossa ollut jo iät ja ajat myynnissä nämä vanhat kalman hajuiset volvot. Mainoshan se on tämäkin, tiedä vaikka joku ostaisi kauppakassiksi sinulta ruumis auton.

Äänestä

Minunhan se auto on kuten luolistaja ja raggaren totesivat. Juu, tykkään ajella massasta poikkeavilla autoilla, edellinen käyttöpelini oli Volvo 240 ambulanssi.

Nimimerkille onnea myyntiin: autoni ei ole missään myynnissä, mitä sitä hyvää autoa myymään. Pikku kummittelut eivät menoa haittaa, ainoa haitta etteivät liftaritytöt ja jotkut ystävät eivät suostu auton kyytiin.

Tuu jutteleen jos näet minut autolla liikkeellä. Terkuin Karza

Äänestä
  • Ai niin, autostani (kuten myös aiemmin omistamastani mustasta ruumisauto-Volvosta) löytyy artikkeli ja kuvia ruumisauto.fi sivustolta.

    Äänestä



  • W. Nurmi kirjoitti:

    Toholampin Sykäräisissä näytti erään talon pihalla olevan useita ruumisautoja. Onko kyseessä joku keräilijä vai onko ne autot myynnissä?

    Se on firma joka myy hautureita. Näkemäsi autot ovat pääasiassa vaihtoautoja jotka tulleet vaihdossa uudempiin. Aikoinaan sieltä yhden ostinkin kun edullisesti sai.

    Äänestä

  • raatovankkuri kirjoitti:

    Se on firma joka myy hautureita. Näkemäsi autot ovat pääasiassa vaihtoautoja jotka tulleet vaihdossa uudempiin. Aikoinaan sieltä yhden ostinkin kun edullisesti sai.

    Löytyykö netistä näitä Toholampin autoja tai muita yhteystietoja?

    Äänestä

  • W.Nurmi kirjoitti:

    Löytyykö netistä näitä Toholampin autoja tai muita yhteystietoja?

    Joskus näkee nettiautossa myynnissä vaihdossa tulleita ruumisautoja.

    Muistaakseni yritys sijaitsee Kokkolassa ja nimi englanninkielinen, yrityksen omistajat ovat lampilta kotoisin, siksi autoja siellä. Lampilla myös paja missä uusiin autoihin tehdään lavettisysteemit ym tarvittavat muutokset.

    Äänestä

No vittu mää tilaan intiasta taistelunorsun ja ratsastan sillä pitkin katuja. Semmonen päihittää puskutraktorinkin ja panssarivaununkin ketteryydessä ja voimat riittää kippaan nurin molemmat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Autoharrastaja kirjoitti:

Näimme juhannuksena Kaustisella komean,vanhan ruumisauton joka oli harrastekäytössä. Auto oli merkiltään Volvo ja väriltään hopeanharmaa. Tietääkö kukaan, kuka omistaa tämän upean harvinaisuuden? Olisi mukava saada lisätietoja autosta omistajalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu