jakkupuku on tilauksessa. Syksyllä alkaa opettajan opinnot.
Ihanaa odotan jo ensivuodenkesälomaa 2,5 kk,, syysloma, hiihtoloma, ja kerran tunnissa kahvi ja viineri tauko.
Avustaja joka tunnilla, joka tekee mitä minä määrään,.. vitsi ootan koska pääsen ostoksille, helppoa rahaa tuosta työstä.
Olenniin fiksu että koulutus menee mulla 1 vuodessa, valmistun ennätysajassa ja pääsen nopeemmin raha kasaan, tekemättä mitään... kesälomaa odotellessa.
Ostin korkkarit ja nutturan
7
257
Vastaukset
- Kaikki muumit...?
Buaaaahhhaaaaaahhaaaahhh!!
- 77788
Voisit hiljalleen noudattaa sinulle useasti annettua opastusta ja neuvoa: eliminoi itsesi!
- Loma päällä
Ei kannata tilata jakkupukua, mikäli syöt viinerin tunnissa. Muuten tuntuu olevan asenne kohdillaan; huumoria tässä työssä tarvitaan eikä pieni hulluuskaan ole haitaksi.
- todellisuus
Ei sulla ensi vuonna mitään kesälomaa ole. Hotelleja siivoilet kesätöiksesi, että pystyt opiskeleen taas talven.
Eikä tunneilla mitään avustajia ole, ne on koulunkäynninohjaajia. Etkä sä niitä määrää, rehtori on niiden esimies. KKO toimii sun työparina. - pitkä lomat ihanaa!!
Itse valitsin aikoinani opettajan homman juuri lomien ja helpon työn tähdne. Kiva olla kesällä vapaalla, satoi tai paistoi, kuhan ei tarvi töitä tehdä kesällä.
Tykkään määräillä ihmisiä, on kiva olla pomo, ja lapset ovat helppoja johdettvia, senkun sanoo vaan niin ne tekee kuin muurahaiset.
Joskus päivä on kolme tuntia, joskus enintää kuusi, ja avustaja tekee kaikki kurjat hommat kuten luokan järjestely ja monistamiset ym juoksevat asiat, ja kertaa lapsille kun itellä menee jo hermot jos kymmenen kertaa pitää samaa toistaa, ei jaksais ite.
KYllä mä juijaan sieltä helposta aina, tässä hommassa voi tettää avustajalla pajon kun itse ei viitsi. Kiitokset kyllä itse kerään, olenhna lasten pomo ja avustajan pomo.
Palkka ei oo kovin suuri mutta sillä pärjää.- KKO
Et ole avustajan pomo, et todellakaan. Se on rehtori.
Eikä monistaminen ole kurjaa, itseasiassa aivan nastaa lepuuttaa korviaan monistamossa:)
Ja todellakin koulunkäynninohjaajat ovat lapsia varten, niinpä he mielellään kertaavat jo opetetun (usein huonosti) asian.
Etkä sä mitä vaan voi teettää ohjaajilla, me kerrotaan susta rehtorille!!
No niin, lopetetaan tää leikki ja mene ottamaan lääkkeesi.
- Tero Tyrnävältä
Ap. Niin osin minäkin ja olen mies! Ihquu!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703