Ostin korkkarit ja nutturan

loma mielessä

jakkupuku on tilauksessa. Syksyllä alkaa opettajan opinnot.

Ihanaa odotan jo ensivuodenkesälomaa 2,5 kk,, syysloma, hiihtoloma, ja kerran tunnissa kahvi ja viineri tauko.
Avustaja joka tunnilla, joka tekee mitä minä määrään,.. vitsi ootan koska pääsen ostoksille, helppoa rahaa tuosta työstä.

Olenniin fiksu että koulutus menee mulla 1 vuodessa, valmistun ennätysajassa ja pääsen nopeemmin raha kasaan, tekemättä mitään... kesälomaa odotellessa.

7

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki muumit...?

      Buaaaahhhaaaaaahhaaaahhh!!

    • 77788

      Voisit hiljalleen noudattaa sinulle useasti annettua opastusta ja neuvoa: eliminoi itsesi!

    • Loma päällä

      Ei kannata tilata jakkupukua, mikäli syöt viinerin tunnissa. Muuten tuntuu olevan asenne kohdillaan; huumoria tässä työssä tarvitaan eikä pieni hulluuskaan ole haitaksi.

    • todellisuus

      Ei sulla ensi vuonna mitään kesälomaa ole. Hotelleja siivoilet kesätöiksesi, että pystyt opiskeleen taas talven.

      Eikä tunneilla mitään avustajia ole, ne on koulunkäynninohjaajia. Etkä sä niitä määrää, rehtori on niiden esimies. KKO toimii sun työparina.

    • pitkä lomat ihanaa!!

      Itse valitsin aikoinani opettajan homman juuri lomien ja helpon työn tähdne. Kiva olla kesällä vapaalla, satoi tai paistoi, kuhan ei tarvi töitä tehdä kesällä.

      Tykkään määräillä ihmisiä, on kiva olla pomo, ja lapset ovat helppoja johdettvia, senkun sanoo vaan niin ne tekee kuin muurahaiset.
      Joskus päivä on kolme tuntia, joskus enintää kuusi, ja avustaja tekee kaikki kurjat hommat kuten luokan järjestely ja monistamiset ym juoksevat asiat, ja kertaa lapsille kun itellä menee jo hermot jos kymmenen kertaa pitää samaa toistaa, ei jaksais ite.

      KYllä mä juijaan sieltä helposta aina, tässä hommassa voi tettää avustajalla pajon kun itse ei viitsi. Kiitokset kyllä itse kerään, olenhna lasten pomo ja avustajan pomo.
      Palkka ei oo kovin suuri mutta sillä pärjää.

      • KKO

        Et ole avustajan pomo, et todellakaan. Se on rehtori.
        Eikä monistaminen ole kurjaa, itseasiassa aivan nastaa lepuuttaa korviaan monistamossa:)
        Ja todellakin koulunkäynninohjaajat ovat lapsia varten, niinpä he mielellään kertaavat jo opetetun (usein huonosti) asian.

        Etkä sä mitä vaan voi teettää ohjaajilla, me kerrotaan susta rehtorille!!

        No niin, lopetetaan tää leikki ja mene ottamaan lääkkeesi.


    • Tero Tyrnävältä

      Ap. Niin osin minäkin ja olen mies! Ihquu!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe