Ostin korkkarit ja nutturan

loma mielessä

jakkupuku on tilauksessa. Syksyllä alkaa opettajan opinnot.

Ihanaa odotan jo ensivuodenkesälomaa 2,5 kk,, syysloma, hiihtoloma, ja kerran tunnissa kahvi ja viineri tauko.
Avustaja joka tunnilla, joka tekee mitä minä määrään,.. vitsi ootan koska pääsen ostoksille, helppoa rahaa tuosta työstä.

Olenniin fiksu että koulutus menee mulla 1 vuodessa, valmistun ennätysajassa ja pääsen nopeemmin raha kasaan, tekemättä mitään... kesälomaa odotellessa.

7

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikki muumit...?

      Buaaaahhhaaaaaahhaaaahhh!!

    • 77788

      Voisit hiljalleen noudattaa sinulle useasti annettua opastusta ja neuvoa: eliminoi itsesi!

    • Loma päällä

      Ei kannata tilata jakkupukua, mikäli syöt viinerin tunnissa. Muuten tuntuu olevan asenne kohdillaan; huumoria tässä työssä tarvitaan eikä pieni hulluuskaan ole haitaksi.

    • todellisuus

      Ei sulla ensi vuonna mitään kesälomaa ole. Hotelleja siivoilet kesätöiksesi, että pystyt opiskeleen taas talven.

      Eikä tunneilla mitään avustajia ole, ne on koulunkäynninohjaajia. Etkä sä niitä määrää, rehtori on niiden esimies. KKO toimii sun työparina.

    • pitkä lomat ihanaa!!

      Itse valitsin aikoinani opettajan homman juuri lomien ja helpon työn tähdne. Kiva olla kesällä vapaalla, satoi tai paistoi, kuhan ei tarvi töitä tehdä kesällä.

      Tykkään määräillä ihmisiä, on kiva olla pomo, ja lapset ovat helppoja johdettvia, senkun sanoo vaan niin ne tekee kuin muurahaiset.
      Joskus päivä on kolme tuntia, joskus enintää kuusi, ja avustaja tekee kaikki kurjat hommat kuten luokan järjestely ja monistamiset ym juoksevat asiat, ja kertaa lapsille kun itellä menee jo hermot jos kymmenen kertaa pitää samaa toistaa, ei jaksais ite.

      KYllä mä juijaan sieltä helposta aina, tässä hommassa voi tettää avustajalla pajon kun itse ei viitsi. Kiitokset kyllä itse kerään, olenhna lasten pomo ja avustajan pomo.
      Palkka ei oo kovin suuri mutta sillä pärjää.

      • KKO

        Et ole avustajan pomo, et todellakaan. Se on rehtori.
        Eikä monistaminen ole kurjaa, itseasiassa aivan nastaa lepuuttaa korviaan monistamossa:)
        Ja todellakin koulunkäynninohjaajat ovat lapsia varten, niinpä he mielellään kertaavat jo opetetun (usein huonosti) asian.

        Etkä sä mitä vaan voi teettää ohjaajilla, me kerrotaan susta rehtorille!!

        No niin, lopetetaan tää leikki ja mene ottamaan lääkkeesi.


    • Tero Tyrnävältä

      Ap. Niin osin minäkin ja olen mies! Ihquu!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe