Island Pacific Hotel - kokemuksia?

Minea*

Onko joku palstalaisista sattumalta majoittunut ko. hotellissa? Olen katsellut kansainvälisiä kokemuksia mm. Trip Advisorin kautta, mutta kuulisin mielelläni myös teidän mielipiteitänne - tai muutenkin Hong Kongin konkareiden arvioita esim. sijainnin suhteen :)

Myös viimehetken tärpit esim. ravintoloista ja ostoksista kiinnostavat, sillä olemme lähdössä reissuun jo tulevana sunnuntaina. Ymmärtääkseni heinäkuun alussa alet alkavat myös Hong Kongissa?

Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksistanne :)

2

1093

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mabuhay

      Mikä oli kokemus kyseisestä hotellista?Lähdössä viikon päästä Hong Kongiin ja olen miettinyt tätä hotellia vaihtoehdoksi.

    • Wan_Chai

      Voin suositella tätä hotellia lämpimästi ! Sijainti hyvä vaikka onkin saaren puolella, mutta taksilla pääsee ja legendaarinen raitiovaunu "dingding" lähtee oven vierestä jolla pääset eteenpäin, vaikka metroasemalle. Olen kaksi kertaa ollut tässä hotellissa ja hinta laatusuhde on hyvä, halvimman hinnan olen saanut molemmilla kertaa hotels.komista, vaikka kyselin suoraankin hotellista sähköpostilla.Viimme kerralla heräsin yöllä ja käytävässä huusi ilotyttö alusvaateillaan, tiedä sitten oliko vienyt pokan rahat tms, ja poka oli heittänyt sen ulos huoneesta, en sekaantunut asiaan... haluatko muuta tietää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13192
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3639
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2904
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1374
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1319
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1184
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      979
    Aihe