Island Pacific Hotel - kokemuksia?

Minea*

Onko joku palstalaisista sattumalta majoittunut ko. hotellissa? Olen katsellut kansainvälisiä kokemuksia mm. Trip Advisorin kautta, mutta kuulisin mielelläni myös teidän mielipiteitänne - tai muutenkin Hong Kongin konkareiden arvioita esim. sijainnin suhteen :)

Myös viimehetken tärpit esim. ravintoloista ja ostoksista kiinnostavat, sillä olemme lähdössä reissuun jo tulevana sunnuntaina. Ymmärtääkseni heinäkuun alussa alet alkavat myös Hong Kongissa?

Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksistanne :)

2

990

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mabuhay

      Mikä oli kokemus kyseisestä hotellista?Lähdössä viikon päästä Hong Kongiin ja olen miettinyt tätä hotellia vaihtoehdoksi.

    • Wan_Chai

      Voin suositella tätä hotellia lämpimästi ! Sijainti hyvä vaikka onkin saaren puolella, mutta taksilla pääsee ja legendaarinen raitiovaunu "dingding" lähtee oven vierestä jolla pääset eteenpäin, vaikka metroasemalle. Olen kaksi kertaa ollut tässä hotellissa ja hinta laatusuhde on hyvä, halvimman hinnan olen saanut molemmilla kertaa hotels.komista, vaikka kyselin suoraankin hotellista sähköpostilla.Viimme kerralla heräsin yöllä ja käytävässä huusi ilotyttö alusvaateillaan, tiedä sitten oliko vienyt pokan rahat tms, ja poka oli heittänyt sen ulos huoneesta, en sekaantunut asiaan... haluatko muuta tietää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4502
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2473
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      172
      1655
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      244
      1508
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1400
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1307
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1229
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1221
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1212
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      976
    Aihe