Onko joku palstalaisista sattumalta majoittunut ko. hotellissa? Olen katsellut kansainvälisiä kokemuksia mm. Trip Advisorin kautta, mutta kuulisin mielelläni myös teidän mielipiteitänne - tai muutenkin Hong Kongin konkareiden arvioita esim. sijainnin suhteen :)
Myös viimehetken tärpit esim. ravintoloista ja ostoksista kiinnostavat, sillä olemme lähdössä reissuun jo tulevana sunnuntaina. Ymmärtääkseni heinäkuun alussa alet alkavat myös Hong Kongissa?
Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksistanne :)
Island Pacific Hotel - kokemuksia?
2
1096
Vastaukset
- Mabuhay
Mikä oli kokemus kyseisestä hotellista?Lähdössä viikon päästä Hong Kongiin ja olen miettinyt tätä hotellia vaihtoehdoksi.
- Wan_Chai
Voin suositella tätä hotellia lämpimästi ! Sijainti hyvä vaikka onkin saaren puolella, mutta taksilla pääsee ja legendaarinen raitiovaunu "dingding" lähtee oven vierestä jolla pääset eteenpäin, vaikka metroasemalle. Olen kaksi kertaa ollut tässä hotellissa ja hinta laatusuhde on hyvä, halvimman hinnan olen saanut molemmilla kertaa hotels.komista, vaikka kyselin suoraankin hotellista sähköpostilla.Viimme kerralla heräsin yöllä ja käytävässä huusi ilotyttö alusvaateillaan, tiedä sitten oliko vienyt pokan rahat tms, ja poka oli heittänyt sen ulos huoneesta, en sekaantunut asiaan... haluatko muuta tietää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038