Minulla syntyi esikoinen rv 33 4 täysin yllättäen. Syytä ei tiedetä miksi niin kävi. Siispä kohtalotoverit; millä viikolla sinun keskosesi syntyi? Paino & pituus? Tiedettiinkö syy? Kauan vauvan piti olla sairaalassa ja kuinka hän jakseli?
keskonen
kookoo2
1
1158
Vastaukset
- hannah98756
Mulla syntyi 33 6 esikoinen. 2120g 45cm oli mitat. Oli kaksi vkoa sairaalassa joista neljä pv teholla hengitysvaikeuksien takia. Syytä ei tiedetä. Kohdunkaula alkoi lyhenemään ja makasin kolme vkoa täyslevossa kunnes meni lapsivedet ja tyttö syntyi seuraavana aamuna. Nyt odotan toista vauvaa h33 tänään ja olen ollut viikon jo täyslevossa kotona saman ongelman takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462