keskonen

kookoo2

Minulla syntyi esikoinen rv 33 4 täysin yllättäen. Syytä ei tiedetä miksi niin kävi. Siispä kohtalotoverit; millä viikolla sinun keskosesi syntyi? Paino & pituus? Tiedettiinkö syy? Kauan vauvan piti olla sairaalassa ja kuinka hän jakseli?

1

1159

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hannah98756

      Mulla syntyi 33 6 esikoinen. 2120g 45cm oli mitat. Oli kaksi vkoa sairaalassa joista neljä pv teholla hengitysvaikeuksien takia. Syytä ei tiedetä. Kohdunkaula alkoi lyhenemään ja makasin kolme vkoa täyslevossa kunnes meni lapsivedet ja tyttö syntyi seuraavana aamuna. Nyt odotan toista vauvaa h33 tänään ja olen ollut viikon jo täyslevossa kotona saman ongelman takia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      347
      1287
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      763
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      748
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      735
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      643
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      616
    7. 45
      614
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      611
    9. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

      😅
      Ikävä
      57
      608
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      44
      556
    Aihe