Ecuador on kaunis kuin sademetsän orkidea.

Matkailin siellä kuukauden. Upeat maisemat ja ystävälliset ihmiset. Edullista. Tyypillistä: Markettia vartioi konepistoolimies luotiliivi päällään. www.snoopy.fi
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ecuador on vaarallinen. Jokainen turisti, joka viettää siellä vähänkin enempi aikaa, tulee ryöstetyksi. Maisemat on kyllä hienoja, mutta ei siellä muuta olekaan.

Äänestä

Kiersin maailmalla 10 v. Monessa kehitysmaassakin. Olen asunut ja työskennellyt kehitysmaissakin. Minua ei ole koskaan ryöstetty, mutta tiedän henkilöitä jotka on ryöstetty useammin kuin kerran.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sy Snoopy kirjoitti:

Matkailin siellä kuukauden. Upeat maisemat ja ystävälliset ihmiset. Edullista. Tyypillistä: Markettia vartioi konepistoolimies luotiliivi päällään. www.snoopy.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu