Joko ennen joulua tai joulun jälkeen 2-3 viikkoa Kanarian saarille. Saako matkan kaikkein halvimmalla jos varaan ja maksan sen nyt vain odotanko viime hetkeen ja otan äkkilähdön, kumpi halvempi?
Matka mahdollisimman halvalla?
Neuvokaa viisaat
4221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja tämä vastaus ei ole sitten vitt****.
Eli kysymyksestäsi ei selviä millä haluat mennä, mutta halvimmaksi tulee usein mennä Ecolinesinbussilla, ja sitten jollain laivalla esim Espanjasta saarille tai Portugalista, ja mikä estää myöskään lentämästä tätä loppusiirtymää.
Äkkilähtöjen hintoja ei voi ennustaa. Nehän ovat matkoja, jotka ei meinaa mennä kaupaksi ja tänä kesänä viikon matkat Välimeren kohteisiin on olleet jopa tonnin kieppeillä. Semmoisia äkkilähtöjä.
Jos et tuohon bussivaihtoehtoon tartu, niin reittilennot on keskimäärin halvimmillaan 3 kk ennen matkaa. Sekin kyllä riippuu varaustilanteesta.
Omatoimimatka; lennot halpalentoyhtiöstä, varaat halvimman hotellin netistä. Säästää rahaa verrattuna valmismatkaan.
No tuo aika on kyllä valmismatkoillakin kaikkein edullisinta aikaa matkustaa Kanarialle. Ei välttämättä omatoimisesti juuri tuolloin tule säästöä. Äkkilähtöjä ja muita tarjouksia kyllä saattaa löytyä muita ajankohtia edullisemmin. Joskus saimme ennen joulua alle 300e matkan viikoksi. Riippuu vielä seurueen koosta nuo äkkilähtövaihtoehdot.