mikä on todella OUT?

OUTreallyOUT

mikä susta on todella OUT pukeutumisen suhteen? voi myös lisätä jotain muutenkin ulkonäköön liittyvää. tässä muutamia omia inhokkeja:

1.vesiraja hame/mekko/paita joka on vedetty perseen päälle
- halpa. kannattaa miettiä melkein polviin saakka ylettyvää mallia! kim kardashianilla & suomalaisella sofia ruusilalla olen nähnyt. tuo muodot paremmin esiin ilman että niitä tarvisi näyttää paljaaltaan.
esimerkkejä:

http://fashionbombdaily.com/wp-content/uploads/2013/11/kim-kardashian-hollywood-hills-topshop-roll-back-tee-celine-ankle-strap-pumps.jpg

http://katitziclothing.com/wp-content/uploads/2013/06/2-Knee-Length-Black-Back.png

http://nlyscandinavia.scene7.com/is/image/nlyscandinavia/590287-0014_1?$nelly_392x523$&cropN=0.02,0,0.955,1


2. shortsit joista näkyy perseposket kävellessä
-really?

3. legginssit ISOT VAATTEET
- iso huppari ja skeittikengät kireiden legginsejen kanssa nostaa mun ihokarvat pystyyn! kannattaa mielummin pitää oman kokoisia huppareita jotka ei yltä perseen päälle ja käyttää alla pidempää toppia joka peittää ainakin osan takamuksesta. kengät ei todellakaan saa olla mitkään burgerin kannet.. yök!

4. fiorellan farkut
- out, just out.

5. roikkuvat vaatteet
- varsinkin farkut! en voi sietää että joku roikuttaa farkkuja tai jollain roikkuu takalistosta kun farkut on tarkoitettu ihoa myötäileviksi!

8

733

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monenlaisia makuja

      psst.. ei ole väliä millanen tyyli sulla itsellä on ( vaikka olisikin joku mun inhokkilistasta ), eikä tarvitse olla selannut juuri kuuminta muoti lehteä että mikä on muotimailmassa IN tai OUT, vaan sun pukautumis maun yli menevä tyyli.

    • pitskuld

      Halvan näköinen tyyli

      Mustat farkut, musta nahkatakki, tosi ihqusti suoristettu rasvaletti, vansit tai converset, liian avonaiset tankkitopit, bandit, pitsitopit heruttaminen, kånken, massatyyli, omaperäisyyden puute, legginsit (paitsi kuviolliset), crocsit yleisellä paikalla, kimalleglitteri farkut, tekonahkalaukut, etenkin mustat joissa nahkakin jo rikki, varsinkin koululaukkuina, muodottomilla peplum-topit, legginsit housuina, tekstipipot (whatever yms.), ponnari tai "nuttura" jossa on jäänyt perunapelto, feikki raybanit (sellaset muovikehyksiset), guess-tuotteet, huonosti tehty DIY,

      Tos oli jotai sun listaamat

    • tykkään isoista vaateist

      Moi miksi mätai tytöt eivät saa pitää vaatteista jos tykkää

    • epä

      onepiece

      • ihan sama mikä style

        Sori nyt ekaks ku otin ton ↑tohon mukaan (ongelma puhelimen kanssa)

        Okei 1.levee lahkeiset!
        2.jos oot vaik 167 pitkä ni miks vitus pidät vaik 130cm toppeja on tullu vastaaa moniaki...
        3.kuviollinen paita kuviollisten housujen kaa...
        4.kroksit ...koulussa ..kotona mökillä ok mut koulussa (ennemmin tytöllä) pahempi ku pojalla


    • betweeenleeegs

      Todella out on sanoa,etta joku on out.
      Et vissiin oo kuullut etta on olemassa oma tyyli.
      ps. miksi inhoot leggings yhta lailla kuin roikkufarkkuja?ei paata milla paattaa?

      • OUTreallyOUT

        en ihoa legginsejä vaan sitä että jotkut käyttää niiden kanssa ööver isoja vaatteita. miksei voi käyttää isoja housujakin..miks pitää laittaa legginsit ja näyttää mikkihiireltä? ja ei ole mitään farkkuja vastaan jotka on tarkotettu roikutettavaks, vaan jos joku on ostanut ihon myötäsiksi tehdyt farkut pari tai edes yhden koon liian isona ja ne lerpattaa perseestä ja polvista ..hyi kamala.

        muistakaa nyt kuitenkin että jokanen saa pitää liian isoja tai pieniä väätteitä tai siltä väliltä.. pukeutuu miten tykkää mutta aika monella on taipumus arvostella muita melkein jokaisessa asiassa joten miksi ei täällä? täällä ei pyritä kaivamaan yhden tietyn ihmisen tyyliä esille ja osoittaa sormella ''out!'' vaan jakaa muiden tyyliä jota ei itse kantais.


    • Tässä pari vuotta sitten tuntui olevan oikeen muotia mustat kiiltävät leggarit ja nahkatakki sellainen lyhyempi malli tiedätte mitä tarkoitan ja korkkarit tais olla. Vieläkö sama villitys on menossa? Ei sillä hienojahan ne on. Halens kauppaa noita tekonahkaisia housuja niitä ei paljoa näe täällä pienellä paikkakunnalla.
      Housujen roikottaminen on vähän hölmöä mutta kukin tyylillään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1345
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      35
      1061
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      865
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      695
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      690
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      637
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      185
      631
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      560
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      538
    Aihe