mikä on todella OUT?

OUTreallyOUT

mikä susta on todella OUT pukeutumisen suhteen? voi myös lisätä jotain muutenkin ulkonäköön liittyvää. tässä muutamia omia inhokkeja:

1.vesiraja hame/mekko/paita joka on vedetty perseen päälle
- halpa. kannattaa miettiä melkein polviin saakka ylettyvää mallia! kim kardashianilla & suomalaisella sofia ruusilalla olen nähnyt. tuo muodot paremmin esiin ilman että niitä tarvisi näyttää paljaaltaan.
esimerkkejä:

http://fashionbombdaily.com/wp-content/uploads/2013/11/kim-kardashian-hollywood-hills-topshop-roll-back-tee-celine-ankle-strap-pumps.jpg

http://katitziclothing.com/wp-content/uploads/2013/06/2-Knee-Length-Black-Back.png

http://nlyscandinavia.scene7.com/is/image/nlyscandinavia/590287-0014_1?$nelly_392x523$&cropN=0.02,0,0.955,1


2. shortsit joista näkyy perseposket kävellessä
-really?

3. legginssit ISOT VAATTEET
- iso huppari ja skeittikengät kireiden legginsejen kanssa nostaa mun ihokarvat pystyyn! kannattaa mielummin pitää oman kokoisia huppareita jotka ei yltä perseen päälle ja käyttää alla pidempää toppia joka peittää ainakin osan takamuksesta. kengät ei todellakaan saa olla mitkään burgerin kannet.. yök!

4. fiorellan farkut
- out, just out.

5. roikkuvat vaatteet
- varsinkin farkut! en voi sietää että joku roikuttaa farkkuja tai jollain roikkuu takalistosta kun farkut on tarkoitettu ihoa myötäileviksi!

8

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monenlaisia makuja

      psst.. ei ole väliä millanen tyyli sulla itsellä on ( vaikka olisikin joku mun inhokkilistasta ), eikä tarvitse olla selannut juuri kuuminta muoti lehteä että mikä on muotimailmassa IN tai OUT, vaan sun pukautumis maun yli menevä tyyli.

    • pitskuld

      Halvan näköinen tyyli

      Mustat farkut, musta nahkatakki, tosi ihqusti suoristettu rasvaletti, vansit tai converset, liian avonaiset tankkitopit, bandit, pitsitopit heruttaminen, kånken, massatyyli, omaperäisyyden puute, legginsit (paitsi kuviolliset), crocsit yleisellä paikalla, kimalleglitteri farkut, tekonahkalaukut, etenkin mustat joissa nahkakin jo rikki, varsinkin koululaukkuina, muodottomilla peplum-topit, legginsit housuina, tekstipipot (whatever yms.), ponnari tai "nuttura" jossa on jäänyt perunapelto, feikki raybanit (sellaset muovikehyksiset), guess-tuotteet, huonosti tehty DIY,

      Tos oli jotai sun listaamat

    • tykkään isoista vaateist

      Moi miksi mätai tytöt eivät saa pitää vaatteista jos tykkää

    • epä

      onepiece

      • ihan sama mikä style

        Sori nyt ekaks ku otin ton ↑tohon mukaan (ongelma puhelimen kanssa)

        Okei 1.levee lahkeiset!
        2.jos oot vaik 167 pitkä ni miks vitus pidät vaik 130cm toppeja on tullu vastaaa moniaki...
        3.kuviollinen paita kuviollisten housujen kaa...
        4.kroksit ...koulussa ..kotona mökillä ok mut koulussa (ennemmin tytöllä) pahempi ku pojalla


    • betweeenleeegs

      Todella out on sanoa,etta joku on out.
      Et vissiin oo kuullut etta on olemassa oma tyyli.
      ps. miksi inhoot leggings yhta lailla kuin roikkufarkkuja?ei paata milla paattaa?

      • OUTreallyOUT

        en ihoa legginsejä vaan sitä että jotkut käyttää niiden kanssa ööver isoja vaatteita. miksei voi käyttää isoja housujakin..miks pitää laittaa legginsit ja näyttää mikkihiireltä? ja ei ole mitään farkkuja vastaan jotka on tarkotettu roikutettavaks, vaan jos joku on ostanut ihon myötäsiksi tehdyt farkut pari tai edes yhden koon liian isona ja ne lerpattaa perseestä ja polvista ..hyi kamala.

        muistakaa nyt kuitenkin että jokanen saa pitää liian isoja tai pieniä väätteitä tai siltä väliltä.. pukeutuu miten tykkää mutta aika monella on taipumus arvostella muita melkein jokaisessa asiassa joten miksi ei täällä? täällä ei pyritä kaivamaan yhden tietyn ihmisen tyyliä esille ja osoittaa sormella ''out!'' vaan jakaa muiden tyyliä jota ei itse kantais.


    • Tässä pari vuotta sitten tuntui olevan oikeen muotia mustat kiiltävät leggarit ja nahkatakki sellainen lyhyempi malli tiedätte mitä tarkoitan ja korkkarit tais olla. Vieläkö sama villitys on menossa? Ei sillä hienojahan ne on. Halens kauppaa noita tekonahkaisia housuja niitä ei paljoa näe täällä pienellä paikkakunnalla.
      Housujen roikottaminen on vähän hölmöä mutta kukin tyylillään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      113
      10543
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      130
      4261
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      116
      4007
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      443
      3869
    5. 61
      3546
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      53
      2801
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2326
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2009
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1592
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      8
      1429
    Aihe