mikä on todella OUT?

OUTreallyOUT

mikä susta on todella OUT pukeutumisen suhteen? voi myös lisätä jotain muutenkin ulkonäköön liittyvää. tässä muutamia omia inhokkeja:

1.vesiraja hame/mekko/paita joka on vedetty perseen päälle
- halpa. kannattaa miettiä melkein polviin saakka ylettyvää mallia! kim kardashianilla & suomalaisella sofia ruusilalla olen nähnyt. tuo muodot paremmin esiin ilman että niitä tarvisi näyttää paljaaltaan.
esimerkkejä:

http://fashionbombdaily.com/wp-content/uploads/2013/11/kim-kardashian-hollywood-hills-topshop-roll-back-tee-celine-ankle-strap-pumps.jpg

http://katitziclothing.com/wp-content/uploads/2013/06/2-Knee-Length-Black-Back.png

http://nlyscandinavia.scene7.com/is/image/nlyscandinavia/590287-0014_1?$nelly_392x523$&cropN=0.02,0,0.955,1


2. shortsit joista näkyy perseposket kävellessä
-really?

3. legginssit ISOT VAATTEET
- iso huppari ja skeittikengät kireiden legginsejen kanssa nostaa mun ihokarvat pystyyn! kannattaa mielummin pitää oman kokoisia huppareita jotka ei yltä perseen päälle ja käyttää alla pidempää toppia joka peittää ainakin osan takamuksesta. kengät ei todellakaan saa olla mitkään burgerin kannet.. yök!

4. fiorellan farkut
- out, just out.

5. roikkuvat vaatteet
- varsinkin farkut! en voi sietää että joku roikuttaa farkkuja tai jollain roikkuu takalistosta kun farkut on tarkoitettu ihoa myötäileviksi!

8

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monenlaisia makuja

      psst.. ei ole väliä millanen tyyli sulla itsellä on ( vaikka olisikin joku mun inhokkilistasta ), eikä tarvitse olla selannut juuri kuuminta muoti lehteä että mikä on muotimailmassa IN tai OUT, vaan sun pukautumis maun yli menevä tyyli.

    • pitskuld

      Halvan näköinen tyyli

      Mustat farkut, musta nahkatakki, tosi ihqusti suoristettu rasvaletti, vansit tai converset, liian avonaiset tankkitopit, bandit, pitsitopit heruttaminen, kånken, massatyyli, omaperäisyyden puute, legginsit (paitsi kuviolliset), crocsit yleisellä paikalla, kimalleglitteri farkut, tekonahkalaukut, etenkin mustat joissa nahkakin jo rikki, varsinkin koululaukkuina, muodottomilla peplum-topit, legginsit housuina, tekstipipot (whatever yms.), ponnari tai "nuttura" jossa on jäänyt perunapelto, feikki raybanit (sellaset muovikehyksiset), guess-tuotteet, huonosti tehty DIY,

      Tos oli jotai sun listaamat

    • tykkään isoista vaateist

      Moi miksi mätai tytöt eivät saa pitää vaatteista jos tykkää

    • epä

      onepiece

      • ihan sama mikä style

        Sori nyt ekaks ku otin ton ↑tohon mukaan (ongelma puhelimen kanssa)

        Okei 1.levee lahkeiset!
        2.jos oot vaik 167 pitkä ni miks vitus pidät vaik 130cm toppeja on tullu vastaaa moniaki...
        3.kuviollinen paita kuviollisten housujen kaa...
        4.kroksit ...koulussa ..kotona mökillä ok mut koulussa (ennemmin tytöllä) pahempi ku pojalla


    • betweeenleeegs

      Todella out on sanoa,etta joku on out.
      Et vissiin oo kuullut etta on olemassa oma tyyli.
      ps. miksi inhoot leggings yhta lailla kuin roikkufarkkuja?ei paata milla paattaa?

      • OUTreallyOUT

        en ihoa legginsejä vaan sitä että jotkut käyttää niiden kanssa ööver isoja vaatteita. miksei voi käyttää isoja housujakin..miks pitää laittaa legginsit ja näyttää mikkihiireltä? ja ei ole mitään farkkuja vastaan jotka on tarkotettu roikutettavaks, vaan jos joku on ostanut ihon myötäsiksi tehdyt farkut pari tai edes yhden koon liian isona ja ne lerpattaa perseestä ja polvista ..hyi kamala.

        muistakaa nyt kuitenkin että jokanen saa pitää liian isoja tai pieniä väätteitä tai siltä väliltä.. pukeutuu miten tykkää mutta aika monella on taipumus arvostella muita melkein jokaisessa asiassa joten miksi ei täällä? täällä ei pyritä kaivamaan yhden tietyn ihmisen tyyliä esille ja osoittaa sormella ''out!'' vaan jakaa muiden tyyliä jota ei itse kantais.


    • Tässä pari vuotta sitten tuntui olevan oikeen muotia mustat kiiltävät leggarit ja nahkatakki sellainen lyhyempi malli tiedätte mitä tarkoitan ja korkkarit tais olla. Vieläkö sama villitys on menossa? Ei sillä hienojahan ne on. Halens kauppaa noita tekonahkaisia housuja niitä ei paljoa näe täällä pienellä paikkakunnalla.
      Housujen roikottaminen on vähän hölmöä mutta kukin tyylillään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      1327
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      69
      1307
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      299
      1019
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      45
      1008
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      30
      839
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      227
      838
    7. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      815
    8. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      777
    9. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      774
    10. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      125
      766
    Aihe