Mulla on Nokia Asha puhelin johon hain viime vuonna päivityksen ja sen jälkeen en ole nettiä siinä voinut käyttää tai siis netti toimii, mutta Xpress ei anna kirjoittaa enää mihinkään siellä esim google, facebook jne. Miten saan tuon päivityksen pois? Ennen päivitystä (olisi pitänyt jättää hakematta) kaikki toimi ok. Olen kokeillut jo palauttaa alkuperäiset asetukset, mutta tuota päivitystä se ei poista.
Nokia Asha päivitys
Jonnin joutava Asha
1661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sitä ei voi itse poistaa.
Siis mitä hittoa. Päivitys sekoitti Xperssin ja sitä päivitystä ei voi poistaa? Koko netti siis käyttökelvoton. Nyt en usko. Joku tapahan siihen täytyy olla jos menee sovellus epäkuntoon.
Päivitystä ei todennäköisesti pysty poistamaan mutta voit jo tekemäsi lisäksi yrittää asentaa sen uudelleen ja katsella korjautuuko ongelma.
Ei asenna uudelleen koska kyseinen päivitys on jo asennettu. Takuukin mennyt umpeen helmikuussa ja tuskin se takuu olisi edes tuollaista korvannut tai korjannut.
Eli pitää oppia elämään tuon kanssa tai viedä huoltoon.
Jep suht arvokas känny on vaan tekstareiden lähettämiseen ja soittamiseen. Siihen olis kelvannut 50 euron kännykin. Älkää hyvät ihmiset vaan ostako Asha sarjan kännyjä. Menee rahat hukkaan.
Osta uus luuri. Esim. kehuttu 520
http://www.gigantti.fi/product/puhelimet-ja-gps/matkapuhelimet/NOKLUMIA520WH/nokia-lumia-520-valkoinen
En viiti enää entistä Nokiaa ostaa. Menee Samsungin puolelle seuraava.
Noo jos haluaa sekoittaa toisen tuoteperheen ongelmat toiseen niin siitä vaan. Lumiaa kun ei voi verrata ashaan.
Samsungissa mukavampi käyttöliittymä kun näissä Nokia puhelimissa. Seuraava ostos on ehdottomasti Samsung, varmaan jo tänä kesänä.
Saanko kysyä miksi juuri Samsung eikä esim Sony tai LG? Sama käyttöliittymä kuiteskin niissä. Olen useammalta kysynyt samaa eikä perusteluja ole tullut.
Silti suosittelen Lumiaa, Terv. Androidiakin käyttänyt
Niissä voi olla sama Android versio mutta käyttöliittymä on eri.
Ehkä singsongin 10 miljardin vuosittaisella mainosbudjetilla on osuutensa asiaan. Suurempi kuin millään muulla yksittäisellä merkillä, 4 kertaa enemmän kuin Apple ja Microsoft yhteensä, vuonna 2012 Yhdysvalloissa 31 kertaa enemmän kuin Nokia. Taisi yhdessä vaiheessa Samsung olla menossa polvilleen tuon mainosbudjettinsa kanssa. Mutta riski kannatti, nyt ihmisten mielessä android=samsung. Monen puhelinta hankkivan ihmisen kanssa jutelleena ainoat mahdollisuudet on puhelimelle on joko Samsung, Apple tai Nokia. Ja Nokiakin vain täällä Suomessa historiansa vuoksi.
Sulta jää Lumiat kokematta,ne on nimittäin parempia kuin sampat
siinä teet suuren virheen jos hyppäät lagaavan androidin kelkkaan etkä tiedä miten hienosti lumiat toimii sillä lumiat on todella eri planeetalta kuin kälyset ashat,joten älä hauku nokiaa kun et tiedä lumioista mitään
Olen tutustunut Samsungiin ystävieni kautta ja myös siskollani se ja on se parempi kun Nokiat tai siis Microsoftit. Ei tästä tämän enempää. Vanha känny Asha menee kaverille joka ei kaipaa hienouksia kuten nettiä joka ei nyt toimi :) Kiitos mielipiteistänne :)