ollaan tammikuussa lantalle menossa ja olis kiva välissä käydä krabilla ostoksilla.mitenhän usein laivoja kulkee tuota väliä ja kauanko matka kestää?
Vastaukset 4
- Monkeyhouse
Aika tauluja en muista mutta, matka aika on ehka turhankin pitka. 3-4 tunti pahimmillan. Useimmat lautat menevat PhiPhin kautta, jossa joko on odotettava tai vaihdettava lauttaa...
Itse suosittelisin ottamaan jaetun minivanin Koh Lantalta Krabi Towniin josta on helppo jatkaa halutessaan esim Ao Nangiin. High seasonilla tamakin vie aikansa..
Lantan ostos mahdollisuudet on todella rajalliset... - aikataulut
Tässä aikataulut ja hinnat, sivut englanniksi.
http://www.phuketferry.com/lanta-island.html?gclid=CIXr8ejsnr8CFcoAcwodmEwAiw - lautta
Lauttoja kulkee suoraan myös Krapin kaupunkiin. Satama on hiukan kaupungin ulkopuolella, joten taksin joutuu ottamaan satamasta.
Matka taisi kestää pari tuntia, välilä lautta jätti matkustajia Koh Jumille.
Minusta lauttamatka oli mukavampi kuin minivvan. Olen matkan kulkenut myös sillä. - krabi towniin
Höpö höpö Krabin lautta mihinkään Phiphille mene, vaan Puketin paatit Merimatka voittaa mielestäni hikisen autokyydin 6-0, jos on valinnanvaikeus niin m/p matkalla ehdit kokeilla molempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12721- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30556- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494