Ja sieltä varauslistasta pitää varata aina se halvin ** tai ***- hotelli, että pääsee valittamaan sen tasosta.
Itse en edes ota matkaa ellei tarjolla ole **** tai peräti ***** tähditettyä hotellia, huone merinäköalalla, kiitos.
Myös kaupunkilomissa varaan parhaan tähdityksen. Maksaahan ne mutta tasolla on hintansa.
Valittajille!
1
85
Vastaukset 1
Valitsen mieluiten pienehkön perhehotellin, varsinkin kun matkustelen Euroopassa. Joskus olen hyvällä onnella päässyt asumaan todella mielenkiintoisiin majapaikkoihin. Yleensä niihin on tullut mennyksi, kun olen soittanut varausta tehdessäni ja olemme keskustelleet vastaanottovirkailijan kanssa toiveistani. Välillä virkailija suosittelee "vielä parempaa ja jopa edullisempaa hotellia". Nykyään poikkean yleensä paikallisessa turisti-infossa ja usein kyselen siellä myös paikallisista hotelleista tai muista majoituksista. Muutaman kerran olen päässyt nauttimaan todella upeasta aamiaismajoituksesta.
Viiden tähden hotellit ovat mielestäni tylsiä. Työmatkoilla, kun on kiire ja tarvitsee erityispalveluita, ne ovat ihan ok. Omatoimimatkalla en keksi perusteluja, miksi maksaisin turhaan hotellihuoneesta, jossa käyn vain nukkumassa muutaman yön. Yleensä syön/syömme vain aamiaisen omassa hotellissa ja vain poikkeustapauksessa saatan/saatamme haukata siellä jotain illalla.
Onneksi nykyisin riittää valinnanvaraa, ja jokainen voi valita mieleisensä vaihtoehdon. - Olisi kiva kuulla sekä viiden tähden että tähdettömistä kokemuksistanne. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466