Saunalahden nettiyhteys hidas 29.6.-14

yhteyseitoimi

Speed testin mukaan download- ja upload-nopeudet on nyt alle 1 mt, vaikka minulla on 10 mt:n yhteys. Saunalahden sivuilla sanotaan, että häiriöilmoitukset 24 h numeroon 01019 0230, mutta kun yritän soittaa sinne, sanotaan, että asiakaspalvelu kiinni sunnuntaisin. Häiriöilmoituslomake sivuilla ei toimi. Laitoin asiasta viestiä omasaunalahti-sivun kautta asiakaspalveluun, mutta vastaus lienee viipyä ainakin viikon.
Alueeni on Turku.

1

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei yhteyseitoimi,

      onpa ikävä kuuulla, että internetyhteytesi on hidastunut huomattavasti! Olethan käyttänyt modeemista virrat pois hetkeksi?

      Häiriöilmoituspalvelumme on avoimena 24h jokaisena päivänä numerossa 01019 0230. Asiakaspalvelumme ollessa kiinni, kerrotaan puhelun alussa tiedote, että vain häiriöilmoitukset vastaanotetaan viestin jälkeen. Puhelu yhdistyy siis normaalisti häiriöilmoituspalveluumme sunnuntaisin.

      Turussa ei ole ollut yleistä häiriötilannetta laajakaistoissamme, joten mikäli modeemin uudelleenkäynnistys ei auta, kannattaa sinun olla yhteydessä puhelimitse häiriöilmoituspalveluumme jos et malta odottaa vastausta OmaSaunalahti-palvelun viestiisi.


      Laura / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      174
      5242
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4158
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      142
      3745
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      70
      3087
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3020
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      148
      2015
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1767
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      43
      1539
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      66
      1462
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1331
    Aihe