Pojalla on satunnaista yökastelua. Tilasin attendsin teippivaippoja. Ne tuntuvat kyllä liian suurilta. Koko pitäisi olla kyllä paketin tietojenkin mukaan sopiva 115-150cm. Poika peittyy kainaloihin asti niillä vaipolla. Imukyky kyllä riittää niissä. Voikohan samaa vaippaa pitää kuinka kauan yhtämittää (esim yön ja seuraavan päivän) jos ei tulee isoa hätää? Tuntuisi kyllä pitävän pissaa aika paljon. Tilasin niitä neljä laatikkoa. Eli 224 vaippaa.
Yökastelu
24h
111936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jos on SATUNNAISTA yökastelua, niin ei niitä vaippoja tarvi enään seuraavana päivänän pitää! Järki käteen tässäKIN asiassa! Aamulla, kun poitsu herää ja menee vessaan, niin vaippa pois ja vasta iltasella uus vaippa, mikäli tarvetta on. Mikäli vaippa on pysynyt kuivana, niin seuraavana yönä voi käyttää samaa vaippaa ihan huoleti.
Kuinka vaipat voivat olla noin suuria? Tilasin vaipat pojalle,pituus 138cm ja vaippapaketissa on mitat 115-150cm. Vaipat on paketin mukaan sopivat meidän pojalle,mutta vaippa on puettuna kainaloihin saakka ja menee melkein kaksi kierrosta. Kuinka isoja mahtaa olla 150-175 senttisille tarkoitetut?
se mitta (115-150cm) tarkoittaa vyötärönympärystä eikä pituutta. nuo on siis lihaville aikuisille tarkoitettuja vaippoja. pojan oikea koko olisi varmaan 60-70cm...
Ok! Enpä tiennyt noista mitoista mitä tarkoittavat. Soitin ja kysyin vaippoja. Sanoin mitaksi 138 senttiä kun kysyttiin kokoa. No nyt on käytettävä nuo mitä tilasin.
Juu, laita ne itsellesi tai lahjoita lihavalle pidätyskyvyttömälle vanhukselle. Pojalle EI satunnaisen yökastelun vuoksi SAA vaippoja laittaa.
Sinusta pitäisi tehdä lastensuojeluilmoitus, mutta onneksi olet lapseton provoaja, jolla vain vippaa päästä.
Huh-huh! :D :D:D Mikähän justiina täällä oikein kirjoittelee! Vai ei saa lapselle vaippoja laittaa, mikähän trauma sinulla niistä on??? Kaiken lisäksi syyttelet jotakuta toista provoilijaksi, vaikka ilmiselvästi olet itse sellainen - ei voi tosissaan ottaa :D
Ota yhteys luotettavaan muovihousu-vaippatoimittajaan.
[email protected]
0445436714
Kyllä satunnaisenkin yökastelun vuoksi voi laittaa vaipat, se ei hidasta kuivaksi oppimista. Lapsen iästä tietenkin riippuu ja että onko asioista yhteisymmärrys ja mitkä ovat hoitokeinot/tavoitteet.
Avaaja on kehitysvammainen tai mt-ongelmainen provoaja.
Hauska törmätä teihin tällä palstalla, herra Sherlock Holmes!
Etkö todella itse huomannut, että avaaja vajaavaltainen? Lue uudelleen, kyllä sen huomaa ilman salapoliisikykyjä.