Ubikinonia

Pitäisi tilata iherbistä Ubikinonia 100mg kapseleita.
Suositelkaa hyvä merkki.
91246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-CoQ10-Gels-Kaneka-Q10-100-mg-150-Softgels/4131#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=ubiquinone&rc=328&sr=null&ic=17


Tavallisen ubikinonin (koentsyymi Q10) täytyy muuttua elimistössä ubikinoliksi ennekuin se voi imeytyä ja vaikuttaa. Ubikinonin entsymaattinen aktivaatio ubikinoliksi tapahtuu suolistossa. Kaikilla ihmisillä tämä muuntuminen ei tapahdu kovin hyvin.
Mm. pitkäaikaissairailla, tupakoitsijoilla, ikääntyneillä tai henkilöillä joilla on erilaisia terveysongelmia, on usein myös heikentynyt entsyymien toiminta, jolla muuntaa ubikinoni ubikinoliksi. Ubikinolia elimistö voi hyödyntää välittömästi ja se nostaa veren ubikinonin noin 3 kertaa korkeammalle tasolle kuin perinteinen ubikinoni.

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ubiquinol-Kaneka-QH-New-Soy-Free-Non-GMO-Formula-100-mg-150-Softgels/12109#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=ubiquinol&rc=75&sr=null&ic=2

Äänestä
  • Minkä merkkinen Ubikinoni täällä suomessa olisi vastaava tuote tuolle healthy origins Ubikinonille?

    Äänestä

Tolosella on ja Pharma Nord.

Citymarketissa oon nähnyt.

Sitten on

Life
Luontaistuntijat

ja muitakin kivijalkakauppoja

Äänestä

Minäkin tilaan jatkuvasti tuota Healthy originsin ubiquinolia 50 mg ilman soijaa. Se on sopinut ainakin minulle. Elikkä siinä ubiquinoni on valmiina muodossa jossa se imeytyy parhaiten.

Äänestä

Ostin ubikinonia suomalaisesta verkkokaupasta. En oikeastaan huomannut mitään eroa, mutta sitten ostin tämän ubikinol valmisteen https://iherb.co/XL53nkJ ja huomasin heti ekasta päivästä eron.

Äänestä

Skip ja Solgar tunnetusti laatumerkkejä muta niitä ei välttämättä halpakaupoista löydy.

Äänestä

Aito Ubikinol 50mg käyttö aloitettu. Sisältää Kaneka® ubikinolia.
Terveysvaikutuksista eri sairauksiin ja vaivoihin olen lukenut paljon hyvää.

Onko täällä iäkkäämpiä henkilöitä, jotka kokevat hyötyneensä ubikinonista/ubikinolista? Toivon helpotusta yöuniin, väsymykseen, nivel- ja lihasvaivoihin sekä -jäykkyyteen, stressiin. Onko kukaan huomannut ihomuutoksia (solutuotannon vilkastuminen ja hapettumisen vähentyminen)?

Äänestä

Tilattu 100 kpl purkki kotimaisesta verkkokaupasta. Annostus: 1-2 kapselia päivässä.

- edellinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iherbistä. kirjoitti:

Pitäisi tilata iherbistä Ubikinonia 100mg kapseleita.
Suositelkaa hyvä merkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu