Luotsin rooli on olla käyttäjiä aktivoiva ilopilleri, joka ohjaa keskustelua ja auttaa pitämään keskustelualueet siisteinä. Viime aikoina kuitenkin Chat-huoneet ovat olleet täynnä draamaa ja käyttäjiltä on tullut paljon palautetta tähän liittyen.
Chat-huoneet ovat käyttäjiä varten.
Luotsit ovat käyttäjiä varten.
Ylläpito on käyttäjiä varten.
Olemme tämän johdosta käyneet läpi Chat-luotsien oikeuksia ja poistaneet mm. inaktiivisilta luotseilta oikeudet. Viime aikoina on myös kyselty paljon yhteystietoja sähköpostitse, mutta vain harva on päivittänyt tietonsa.
Mikäli luotsilla ei ole ajankohtaisia, päivitettyjä yhteystietoja, hän ei voi toimia luotsina sillä on välttämätöntä että saamme luotsiin yhteyden tarvittaessa.
Tällä hetkellä vain noin puolet aktiiviluotseista on päivittänyt tietonsa ja lähiaikoina tulemme käymään läpi kaikki vielä päivittämättömät luotsit sekä tekemään päätöksiä heidän luotsin oikeuksiensa suhteen.
Terveisin,
Suomi24 Ylläpito, luotsivastaava / Saga
Muutoksia Chat-luotsien oikeuksissa

10
220
Vastaukset
Hei Saga..
Viestittäsi saattaa saada käsityksen että oikeuksia olisi poistettu muiltakin kuin inaktiivisilta luotseilta. Tämä hieman mietityttää tuolla chatissa yhtä sun toista Luotsia.
Voitko hieman tarkentaa, kiitos?
ZamAinakin päivitetty ja ajantasalla on=)
Hei!
On poistettu muiltakin, muun muassa käyttäjiltä saadun palautteen perusteella. Emme kuitenkaan kommentoi asiaa tarkemmin, kaikille luotseille on ilmoitettu oikeuksien poistosta.
Tulevaisuudessa tulemme poistamaan tarvittaessa oikeuksia muiltakin, mikäli tilanne sen vaatii. Chatissa tärkeintä on käyttäjien viihtyvyys.
Terveisin,
Suomi24 Ylläpito, SagaHyvä on että asiaan tartutaan nyt. Chattihan on ennenkaikkea ajanviettoa parhaimmillaan hyvässä seurassa jossa voi unohtaa muut murheet=)
Kiitoksia infosta Saga, tän enempää en haluakkaan tietää..mutta Cesar varmaan jotakin tietoa tarvitsee että saa poistettua Sefulasta oikkansa menettäneet.
Onko Sefula nykyään aktiivinen?
Cesar kirjoitti:
Toimiva se taas on, mutta eipä siellä juuri mitään kirjoteltu ole.
Kirjoitinpas minä sinne ;)
No hyvä, ei tarvi tulla polttamaan mummoboksereita avonuotiolla rööperiin erään kadun varrelle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n362497Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj1182428Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä
Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk281517Oot tosi epätavallinen
ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.491267Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta
Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o381211Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä
Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o301016- 73962
Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...
Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To13908- 37800
- 53795