kuinka pukeudutte saatanallisiin yhteis tapaamisiin esim COS/TOS?? onko puku pakko? musta vaate väri??! kravantti tai solmuko?
pukeutumis koodit
jaakkima veres
8282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tummapuku pojille tykötarpeineen, athaseasalkku antaa vaikuttavuutta ja Hitlerin lanseerama Roomalaisaikainen sotilashiustyylinen kuontalo.
Naisille sopii goottihameet ja tyyli, kiharat pitkät hiukset ja mieluiten elämäänsä salin kautta orjentuva lyylityyli, ettei mitkään paikat roiku löysänä.
Vaikka näin:
http://punanaamio.fi/s/hahmovinkit/mustanaamio
Tai näin:
http://www.buycostumes.com/p/800866/masters-of-the-universe-skeletor-adult-costume
Tai näin:
http://www.twistmyrubberarm.com/index.php?code=5099&k0=#.U7VA9_mSzAg
Siitä toki en ole varma että kumpi näistä oli TOS ja kumpi COS.
MONOTA MUA MUTTERIIIIIINN!!!!
Veljes kunta tapaamiset pukeutuminen rituaali puku musta KAAPU huom!! ilman under garments!!!!
Ette voi olla tosissanne? Pistätte toivonne Saatanaan, joka on saviruukku, joka murskataan savenvalajan toimesta? Kukaan ei estä savenvalajaa sitä tekemästä. Täten käy saatanalle, ja niin käy myös niille, jotka häntä palvelevat. Jumala heittää saatanan tuliseen järveen ja kaikki muut hänen mukanaan. Siellä ei tuli sammu taikka mato kuole. Vain uskoKristukseen pelastaa. Ymmärrättekö? Te olette valittuja. Valittuja Taivaaseen jos uskotte. Tehkää sen mukaan.
Eikös valituilla ole nyt hieman kiire Gazaa pommittaessa?
Israelilaiset eivät tunnusta Kristusta Jumalan pojaksi, ja eivät ole täten valittuja. Heitä kutsuttiin, mutta he eivät vastanneet. Täten Jumalan valtakunta annetaan niille, jotka hyväksyvät Kristuksen ja noudattavat Hänen esimerkkiään kaikessa.
Veljes kuntamme pisu aareissa on pystyssä krusifixit.