ylitornio

veljekset vankilassa

Minkäslainen paikka tämä ylitornion vankila on?? Olis kiva kuulla asiallisia vastauksia siitä koska broidi joutuu sinne istumaan..

18

3715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veljekset vankilassa

      Tuota ny on vähän vaikea mennö broidista sanomaan...eipä sillä väliä että mistä istuu..ainakaan ei tällä kertaa olla yhtä aikaa kiinni:)

      • milla.

        Uu.. pahoja poikia! :-) todellakaan ei kannata näiden kaiken maailman idioottien vastauksista täällä välittää. Tänne aina kirjottaa tollasia idiootteja, niin kun varmaan jokasella nettipalstalla on omat idioottinsa... onhan se silti kurjaa jos ei saa asialliseen avaukseen, asiallisia vastauksia. Niin minkäs ikäsiä ootte ja mistä ootte lusinu? ootte ilmeisesti lapin poikia tai miehiä? mie tykkään lappilaisista.. :)


      • äläpähöpötä

        Älä viitti ko et kerta ossaa. Sole poka mikään "tykhään" ko son "tykkään". Sunkhaan kukhaan koskhaan ole sanonukhaan että jokhaisseen sanhaan hoo panhaan. Met kyllä puhuma hoon päältä, mutta siihenki on sääntö, mihin sitä hoota saapi laittaa. Ja met emmä puhu meänkieltä, ko met puhuma tornionlaakson murretta. Meänkieltä puhuthaan tuolla Ruottin Pajalassa. Ja mikä piru teitä ulkopaikkakuntalaisia vaivaa ko aina sotketta nuot porot ja saamelaiset, eli lappalaiset, tänne jokivartheenki? Net ei liity tänne juuri mitenkhään. Poronhoitoalue alkaa Ylitorniolta, mutta porotallous on laajempaa saamelaisaluheela, eli tuola ylempänä Lapissa. Ylitorniolakhaan niitä ei niin hirveästi ole ko ylempänä. Ja kait sie tiesit, että saamelaisilla on muitaki nimiä ko tuo Aslak?


    • veljekset vankilassa

      Alta 30 ollaan molemmat..muutama tuomio jo alla.... ollaan vaan ihan tavallisia taparikollisia... kova ja rankka nuoruus näkyy jatkuvan vielä kovempana vanhemmiten.. lapinäijiähän me ollaan..eipä täältä saa asiallisia vastauksia niin pitää vissiin hommata itteniki sinne istumaan;)

      • milla.

        No ei kannata hommata :) mutta ok. Mitäs tuomioita teillä alla on? Rehellisesti pojat, rehellisesti. Mä tunnen/tiedän henkirikoksestakin lusineita ihmisiä, joten mikäpä minua enää pelottais. Ja mullakin on takana rankka nuoruus... perheoloista lähtien. Mutta onneksi en sortunut kuitenkaan rikolliselle polulle, kun oma luonne kuitenkin esti sen. :)


    • sole mikhään

      Ylitornion vankila on jees paikka :)

    • Tornion kolli

      Ootko varmasti tätä mieltä?

      • Anonyymi

        muista ottaa paljon saippuaa mukaan...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        muista ottaa paljon saippuaa mukaan...

        Jos on hetero, niin peltihousut on kätevät kun erikoisliukas saippua putoaa töpökätösistä.

        Tummeli tai sen johdannaiset ovat myös helpottamaan "työskentelyä" tuhkaluukulla.

        Kongijunan tenderillä on erikoistehtävä, se kyllä selviää äkkiä...


    Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      47
      3508
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      18
      2901
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2584
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      70
      2329
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2191
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      50
      2108
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1696
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1573
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1475
    Aihe