Minkäslainen paikka tämä ylitornion vankila on?? Olis kiva kuulla asiallisia vastauksia siitä koska broidi joutuu sinne istumaan..
ylitornio
18
3522
Vastaukset
- veljekset vankilassa
Tuota ny on vähän vaikea mennö broidista sanomaan...eipä sillä väliä että mistä istuu..ainakaan ei tällä kertaa olla yhtä aikaa kiinni:)
- milla.
Uu.. pahoja poikia! :-) todellakaan ei kannata näiden kaiken maailman idioottien vastauksista täällä välittää. Tänne aina kirjottaa tollasia idiootteja, niin kun varmaan jokasella nettipalstalla on omat idioottinsa... onhan se silti kurjaa jos ei saa asialliseen avaukseen, asiallisia vastauksia. Niin minkäs ikäsiä ootte ja mistä ootte lusinu? ootte ilmeisesti lapin poikia tai miehiä? mie tykkään lappilaisista.. :)
- äläpähöpötä
Älä viitti ko et kerta ossaa. Sole poka mikään "tykhään" ko son "tykkään". Sunkhaan kukhaan koskhaan ole sanonukhaan että jokhaisseen sanhaan hoo panhaan. Met kyllä puhuma hoon päältä, mutta siihenki on sääntö, mihin sitä hoota saapi laittaa. Ja met emmä puhu meänkieltä, ko met puhuma tornionlaakson murretta. Meänkieltä puhuthaan tuolla Ruottin Pajalassa. Ja mikä piru teitä ulkopaikkakuntalaisia vaivaa ko aina sotketta nuot porot ja saamelaiset, eli lappalaiset, tänne jokivartheenki? Net ei liity tänne juuri mitenkhään. Poronhoitoalue alkaa Ylitorniolta, mutta porotallous on laajempaa saamelaisaluheela, eli tuola ylempänä Lapissa. Ylitorniolakhaan niitä ei niin hirveästi ole ko ylempänä. Ja kait sie tiesit, että saamelaisilla on muitaki nimiä ko tuo Aslak?
- veljekset vankilassa
Alta 30 ollaan molemmat..muutama tuomio jo alla.... ollaan vaan ihan tavallisia taparikollisia... kova ja rankka nuoruus näkyy jatkuvan vielä kovempana vanhemmiten.. lapinäijiähän me ollaan..eipä täältä saa asiallisia vastauksia niin pitää vissiin hommata itteniki sinne istumaan;)
- milla.
No ei kannata hommata :) mutta ok. Mitäs tuomioita teillä alla on? Rehellisesti pojat, rehellisesti. Mä tunnen/tiedän henkirikoksestakin lusineita ihmisiä, joten mikäpä minua enää pelottais. Ja mullakin on takana rankka nuoruus... perheoloista lähtien. Mutta onneksi en sortunut kuitenkaan rikolliselle polulle, kun oma luonne kuitenkin esti sen. :)
- sole mikhään
Ylitornion vankila on jees paikka :)
- Tornion kolli
Ootko varmasti tätä mieltä?
- Anonyymi
muista ottaa paljon saippuaa mukaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
muista ottaa paljon saippuaa mukaan...
Jos on hetero, niin peltihousut on kätevät kun erikoisliukas saippua putoaa töpökätösistä.
Tummeli tai sen johdannaiset ovat myös helpottamaan "työskentelyä" tuhkaluukulla.
Kongijunan tenderillä on erikoistehtävä, se kyllä selviää äkkiä...
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke322152- 1161828
- 771581
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601192
- 611036
- 481033
- 64994
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62917Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900