Huomenna käynnistyy taas jokakesäinen euroliigapaikkojen metsästys. Honka, MYPA ja VPS hakevat paikkaa Eurooppa-liigaan, Bana Lehkosuon HJK Mestarien liigaan. Miten uskotte et käy? Viime vuosi oli aivan katastrofi, mut nyt uskon et ainaki HJK:lla on oikeesti saumat mennä pitkälle. Makedonialaisvastustaja heti alkuun on paha, mut luottoa on! Myös Hongan ja MYPAn pitäis painaa jatkoon eka kiekalta.
Hongan matsit voi kattoa Unibetin sivuilla. Kai HJK:nkin pelit näkee jostain??
Suomalaisjoukkueet eurokentillä!
4
276
Vastaukset
- poika 17 v
Ite eile olin KuPS-HJK pelii kahtmassa, päättyi 2-2 ja voin sanoa että tuommosel pelil HJK saa kunnolla turpaa eurokentil, noo toivotaan kuitenki et parantaa tästä, viime vuos tosiaa paska suomalaisille.
- Poika 17 v
Missä muute näkee ton otteluohjelma, millo kukaki pelaa?
- Voi kyynel
Tulokset puhuvat taas puolestaan; Vepsu lauluun allsvenskanin tämän hetken huonointa jengiä vastaan, Honka lauluun keskitason virolaisjengin toimesta. Kierroksen piristeenä toki MyPa, joka yhteistuloksella 1-0 suorastaan murskasi jonkun färsaarelaisen kalanperkaamon puulaakijoukkueen. Missä menet, veikkausliiga? Ei voi olla pelkästä rahasta kiinni, kyllä täällä tehdään jotain muuta päin persettä. Mutta mitä?
- Puolipaksut potkijat
Suomalaiset lesesäkkipelaajat eivät ole edes fyysiseltä kunnoltaan lähelläkään uskottavaa ammattilaisurheilua. Eli täällä vaan puuhastellaan ja kuvitellaan että harjoitellaan niin kuin urheilijoiden kuulee. Liian monta puolipaksua potkupalloilijaa on meidän veikkausliigassa, aivan liian monta!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 813137
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794