Huomenna käynnistyy taas jokakesäinen euroliigapaikkojen metsästys. Honka, MYPA ja VPS hakevat paikkaa Eurooppa-liigaan, Bana Lehkosuon HJK Mestarien liigaan. Miten uskotte et käy? Viime vuosi oli aivan katastrofi, mut nyt uskon et ainaki HJK:lla on oikeesti saumat mennä pitkälle. Makedonialaisvastustaja heti alkuun on paha, mut luottoa on! Myös Hongan ja MYPAn pitäis painaa jatkoon eka kiekalta.
Hongan matsit voi kattoa Unibetin sivuilla. Kai HJK:nkin pelit näkee jostain??
Suomalaisjoukkueet eurokentillä!
4
255
Vastaukset
- poika 17 v
Ite eile olin KuPS-HJK pelii kahtmassa, päättyi 2-2 ja voin sanoa että tuommosel pelil HJK saa kunnolla turpaa eurokentil, noo toivotaan kuitenki et parantaa tästä, viime vuos tosiaa paska suomalaisille.
- Poika 17 v
Missä muute näkee ton otteluohjelma, millo kukaki pelaa?
- Voi kyynel
Tulokset puhuvat taas puolestaan; Vepsu lauluun allsvenskanin tämän hetken huonointa jengiä vastaan, Honka lauluun keskitason virolaisjengin toimesta. Kierroksen piristeenä toki MyPa, joka yhteistuloksella 1-0 suorastaan murskasi jonkun färsaarelaisen kalanperkaamon puulaakijoukkueen. Missä menet, veikkausliiga? Ei voi olla pelkästä rahasta kiinni, kyllä täällä tehdään jotain muuta päin persettä. Mutta mitä?
- Puolipaksut potkijat
Suomalaiset lesesäkkipelaajat eivät ole edes fyysiseltä kunnoltaan lähelläkään uskottavaa ammattilaisurheilua. Eli täällä vaan puuhastellaan ja kuvitellaan että harjoitellaan niin kuin urheilijoiden kuulee. Liian monta puolipaksua potkupalloilijaa on meidän veikkausliigassa, aivan liian monta!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169