laivaristely

Olimme laivaristely turkusta ja puhelimissa ei ollut verkkoa. Puhelimet ovat siemens ja operaattori saunis. Nokia aikaan en muista ongelmaa. Onko puhelin vai operaattori syypää vai meri. Mielipiteenne..
3431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuota noin, mulla on Turun reissulla kannella tai baarien lähellä ollut aina kenttää. On tosin Nokia ja Sonera. Kyllä sauniksenkin pitäis kuulua, oli sellainen keväällä ja oli kenttää.

Nyt vaihdoin takas Soneraan, otin lähinnä puheajat ja muut krääsät pois.

Ei ole koskaan ollut Siemensiä, joten siitä en tiedä. Samsung kuului ainakin.

Silloin aikoinaan 90-luvulla kun oli vielä NMT käytössä, tuo laivareissuilta soittelu ei oikein aina onnistunut.. Muistelen kovasti ettineeni kenttää Nokia 101:lla.

Äänestä
  • Laiva oli silja europa ja hytissä ei ollut minkäänlaista verkkoa, ei kaupassa mutta siinä hissien luona niissä rappusissa verkko palasi!!!!kaikki paikat melkein verkoitta

    Äänestä

  • ihmetyttääkin kirjoitti:

    Laiva oli silja europa ja hytissä ei ollut minkäänlaista verkkoa, ei kaupassa mutta siinä hissien luona niissä rappusissa verkko palasi!!!!kaikki paikat melkein verkoitta

    Hyteissä ei yleensä ole kenttää, paremman luokan hyteissä Europalla esim. Silja-luokka ja seaside on parempi kuuluvuus. Ikkuna vaikuttaa. Alakerran "mustalaishyteissä" ei kyllä kuulu muuta kuin moottori.

    Lähden 29.10 kyseiselle laivalle, mukana Samsung SGH-E710 ja Soneran. Hytti on seaside. Täytyy tarkkailla, jos vaan ehtii. Täytän silloin 30v. ja voi olla muuta puuhaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


verkon haku.... kirjoitti:

Olimme laivaristely turkusta ja puhelimissa ei ollut verkkoa. Puhelimet ovat siemens ja operaattori saunis. Nokia aikaan en muista ongelmaa. Onko puhelin vai operaattori syypää vai meri. Mielipiteenne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu