Minkälaisia saariretkiä on Hua Hinissä tarjolla mihin hintaan ?
Saariretkiä
asia linjalla
14121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Unohda koko homma, eihän Huassa saariretkiä ole, kun saaretkin puuttuvat.
Valitse suosiolla joku toinen paikka!
Joo sitä ihmettelin katselin tripadvisorin sivuilta. Siksi ajattelin kysäistä jos joku tietäisi. Rannikko kaupunki eikä minkäänlaisia saariretkiä ??? Rayong siis kutsuu Hua Hin kiinnostus lopahti. Ja näiden juttujenkin perusteella ehkä hyvä.
Olimme kansainvälisellä pikkubussureissulla saariretkellä Hua Hinistä. Koh Talu saarella vietettiin päivä snorklaten ja aurinkoa ottaen. Kiva päivä kaiken kaikkiaan. Maksoi muutaman kympin sisältäen todella hyvät ruuat. Saarireissuja kaupataan siellä joka kadun kulmassa. Suomalaisten matkatoimistojen reissut ovat kalliita, paikallisten ei. Opastus reissulla oli englanniksi ja mukana oli väkeä useasta Euroopan maasta. Menisin toistekin. Ja Hua Hin on mukava paikka! Menisin toistekin, Pattayalla riitti kerta.
Hua Hinissä ei voi saariretkiä tehdä hetken mielijohteesta. Mitä rentouttavaa lomailua se on ? Pattayalla ei tarvise kuin hypätä lauttaan ja Koh Larnille pääsee. taisi maksaa 40 bahtia suunta.
ei tainnut aikaa paljoa auringon otolle jäädä. Joutuu ensin matkaamaan 250km !!!! että saarelle pääee. No ei sinne ainakaan ex tempore reissua voi tehdä. Pattayalla voi lähteä silloin kun huvittaa saarireissulle matkaaika 40 minuuttia kansainvälisen porukan kanssa lautalla ei autolla
Aika hullua lähteä 250 km Huasta reissulle Koh Taluun päivän reissulle, taitaa olla tosi urpon juttuja!!! Matkoihin jo hupenee 8 tuntia!
Uskopa taas Huan lahkolaista!
http://www.minnethaimaassa.com/blogikirja/koh-thalu-kalastajasta-korallien-suojelijaksi/
Minulle ovat keittiömiehet kertoneet että hevosmiehet olisivat kuulleet että lähin saari Hui Huista katsottuna on Australia. Sinnehän on aivan kauhian pitkä matka eikä kai onnistu paatilla kahden viikon lomamatkalla jos takaisinkin pitäisi ehtiä.
Pattayan edustalla sen sijaan on saaria pilvin pimein; uskon ettei niitä kukaan ole edes osannut laskea. Aivan ihania paratiisisaaria sekä bilehileille on omat mestansa missä voivat hyppiä tasajalkaa aamunkoittoon asti poliisisetien häiritsemättä. Minäkin nyt olen ihan muutamilla saarilla ollut; en kaikkien nimiä edes ole koskaan kuullut mutta mitä väliä kun vain mennään jos menojalkaa vipattaa. Sen muistan että kuumaa siellä on kuin helskatissa vaikka luulisi toisin.
Toivotankin kaikki saariretkeilystä innostuneet Pattikselle lomailemaan ja unohtamaan kokonaan Hui Huin kakkarannat minkä edustalla ei ole saaren saarta.
Kuka mölöpää on matkalla Hui Huin saarelle? Koh Talu ei ole päivämatkakohde. Aivan älytön idea.
Kuka hullu nyt yleensäkään matkustaa Hui Hiihin. Kallis ja tylsä kohde
Hullu tai ei, mutta pidin enemmän Hua Hinistä kuin Pattayasta. Kutsuttakoon minua sitten lahkolaiseksi tai ei, mutta tämä on mielipiteeni!
Koh Tao Pattayan edustalla on täynnä ihmistä ku pipoo. Venakot mölyää ja meuhkaa. Ei ikinä sinne enää!!!!!
Kuka hullu edes matkustaa Thaimaahan. Ihan paskalandia huorineen. Juntit ja panomiehet sinne vain matkustaa halvalla.
Pakkoko on tällä HUA HIN palstalle pällistellä ??? Mene mölöpää omalle
ihanaa Pattiksta ylistämään. Oot pimee !
Hua Hinissä viihtyy , eikä mihinkään saarille edes kaipaa Kokeile kerran.
Olen sitä mieltä että kaikki Hii Hii- läiset voitaisiin siirtää lähisaarelle Australiaan. Tietystikin voisi olla ongelmia maahanpääsyssä kun kantavat mukanaan maailman kaikki homeitiöt mitä aussit eivät kyllä suvaitse. Lisäksi katsovat hieman pitkin nenänvartta homoja ja leidareita. Aussit ovat aika kovia heteroita ja vetävät homoja turpaan ja heti.