Osaako kukaan sanoa, mistä voisi johtua todella voimakas unentarve? puhun nyt joka yö n. 10-12-13 tunnin yöunista. Jos nukun vähemmän, olo on väsynyt. Nukunko siis liikaa? Tutkittu kaikki mahdollinen ja sairaudet poissuljettu, ei myöskään uniapneaa.
Onko kokemuksia?
Voimakas unentarve
uninen
3
112
Vastaukset
- näin simppeliä se on
et nuku liikaa jos et ole väsynyt
- uninen
tarkoitin siis, että olen väsynyt myös n. 12-13 tunnin yöunien jälkeen ja tämä vaikuttaa jaksamiseen, työssäoloon yms.Onko kokemuksia mikä voisi olla taustalla? tutkittu veriarvoja yms. sairauksia poissuljettu. Itsellä hankalaa kun aina väsyttää. Liikunta, ruokavalio kunnossa.
Minua väsytti kilpirauhasen vajaatoiminta. Masennuskin väsyttää, tai se että työsi rasittaa sinua liikaa psyykkisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867