Olen miettinyt opel corsan 1.2 club auton ostoa (vm 2001) ensimmäiseksi autoksi. Toimivatko nämä autot yleisesti? Onko kyseessä olevalla autolla mukava ajaa?
Vastaukset 1
- 15+14
Minulla on nyt vuoden ajalta kokemusta 2007 vuosimallin corsasta. Ostin auton käytettynä iiikkestä 95 000 ajettuna. Tässä vikalistaa:
- Molemmat vetonivelet paskana. Ilmeisesti kumit eivät kestä Suomen talvea.
- Jakoketjun kiristin paskana myös. Kuulostaa vanhalta traktorilta.
- Nostimet ääntää
- Takaiskari menossa tai jossain muualla välystä, kun pommittaa kuopissa niin käsittämättömästi
- Ilmastointi ei pidä nesteitä. Edellisen täytön jälkeen alle 2kk kestivät, ennenkun ulos oli vuotanut niin paljon ettei ilmastointi enää toimi
- Kori ruosteessa
Muuten näppärä ja mukava auto ajaa, eikä kulutakaan juuri ollenkaan. Jos nyt olisin autoa vaihtamassa, niin ei varmasti tulisi Opel. On niin susipaskaa laatua ettei usko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501178- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 35404
- 34404
- 35399