Tän alan tulevaisuus?

taksari maidolla

näin lama-aikana kaikesta säästetään, miten medianäkyvyydestä ja markkinoinnista - tekeekö joka nakkikioskit nykyään itse esitteet ja nettivideot?

3

218

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yrittäjä36885

      Tottakai tekee. Viiden minuutin homma tehdä itse. Sama homma nettisivujen ylläpidossa. Miksi ihmeessä maksaisin maltaita jollekulle hommista jotka voin hoitaa itse? Printtimediassa en ole vuosiin mainostanut.

    • Vanha copy

      Kyllä taksikuskilla aina töitä piisaa. Eikä tarvitse mitään markkinointiakaan, kilpailun rajoittamisesta pitää huolen taksiliitto.

      Noin mediasta puhuen. Media on enenpi kokonaisvaltaisempaa työtä, kuin jonkin taksitarran vääntäminen printterillä, tai peruswebbisaitin tekemistä editorilla. Nyt ei niinkään tarvetta suorittavasta porukasta kuin ennen, nyt tarvitaan mainonnan suunnittelijoita, päteviä. Niitä ei kasva jokaisessa amiksessa.

    • työtön raafikko

      Kotisivut saa kotisivukoneella, joita mummikin osaa käyttää. Ei kukaan ala maksamaan mitään 2000€ että joku puurtaa sulle nettisivun.

      Pizzan saa myytyä paperin palalla, jossa on tussilla "Pizza 5€" ei siihen tarvita graafikkoa piirtelemään herkullisia pizzzoja.

      Sukulaistyttö voi piirtää ne pizzat ja hampparit ilmatteeks siihen esitteeseen.

      Näin se taitaa mennä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      171
      2814
    2. 86
      1220
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      241
      1064
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      1006
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      83
      908
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      647
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      625
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      572
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      101
      548
    Aihe