Terve!
Jos vaan viittitte niin kertokaas mulle minkälaisia osia kannattaisi minun tulevaan itse koottuun PC:seen ostaa.
Eli hyväksi todettuja ja luotettavia osia. Ja semmosia osia kanssa, että ne kestäisi vähän pitempään kuin puolivuotta vielä mukana virrassa.
Jos vaan viittitte niin kertokaas mulle minkälaisia osia kannattaisi minun tulevaan itse koottuun PC:seen ostaa.
Eli hyväksi todettuja ja luotettavia osia. Ja semmosia osia kanssa, että ne kestäisi vähän pitempään kuin puolivuotta vielä mukana virrassa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...kerro hieman lisää; esim. mikä olisi hintaluokka ja mihin käyttöön
Koneen hintaluokka voisi olla -1300€.
Kotikoneeksi ja pelit pitäs pyöriä ihan kohtuullisesti.
tällaista voisit kattella: AMD Athlon 64 3000 754 kannalla vähän halvempi mutta poistumassa 939 kannalla 30 egee kalliimpi. Emo joku Abit AV8 glan fwire sata raid audio - socket 939.Antec Performance II SX835II Workstation-tornikotelo 350W.Seagate Barracuda 7200.7 160GB UltraATA/100 kovalevy 8MB.Teac DV-W516GAK Dual Format DVD Recorder 16X/8X/Dual Layer.Connect3D Radeon 9800 Pro 128MB DDR AGP - AGP-näytönohjain.Kingston 512MB DDR 400MHz.Samsung SyncMaster 957P 19" näyttö. Logitech X-220 kaiuttimet. tohon vielä näppäimstö ja hiiri niin pitäs kestää hetken . näille tulee hintaa se 1300 € tämän hetken verkkokaupan hinnoilla.
"eagate Barracuda 7200.7 160GB UltraATA/100 kovalevy 8MB"
Kovalevyksi ehdottomasti S-ata liitäntäinen eikä mitään p-ata:a
Ei kellää sattuis olee koneen kokoamis ohjeita mulle annettavaks?
Haluisin itekki kokeilla tuota
Ja jos on niin laitatteko [email protected]
varmaan laittanut sen mutta alkoi pojan rahat loppuun pikkuhiljaa ja muuttelin sen takia ata väyläiseksi.
se kokoaminen niin vaikeata ole. Ainoastaan prosessorituulettimen kanssa saa olla varovainen. Muuten menee aika lailla maalaisjärjelläkin.