Onko sinulla kokemusta kevyistä matoista. Itse olen niska-käsi-hartiavaivainen, siksi haluaisin mahdollisimman kevyet (en kuitenkaan muovisia) matot. Lähinnä isot matot (ei käytävämattoa). Olohuoneeseen aikuisperheeseen.
Mikä materiaali olisi siisti ja kevyehkö?
Kevyehköt matot
6
556
Vastaukset
- paprua
Paperinaru, eikä pölise.
- matto 5
Viskoosimatto, kevyt on..
- Kotiapu tarpeen?
Jos matot ovat kovin kevyitä, niin silloin realisoituu se vanha vitsi:
"pidetäänkö teillä mattoja lattialla..." - Kipeenä ehtii
- Anonyymi
En ostaisi mitään mattoa tuolta!
Tilasin heidän mainostaman kirkkaan xxx -värisen (en kerro väriä) maton, oli myös kuva! Mitä he tekevät, toimittavat xxx-värisen maton, mutta ei ollut kirkasta. Tiesin mikä on kirkas, koska itselläni on se lattialla.
Maton valmistaja kertoi minulle, että kirkasta ei ole enää.
Palautuksesta Mattoshop otti palautuskulut, koska ei ollut kuulemma heidän virhe! Olihan se, koska he mainostavat mattoa, jota väriä ei ole enää kirkkaan. Palautuskulut 11 euroa ei kaada talouttani, mutta se oli ensimmäinen ja viimeinen kerta, kun sieltä tilasin mitään! Samoin monet tuttuni laittavat liikkeen "mustalle listalle" eli eivät tilaa sieltä.
Soitinkin heille asiasta, mutta eivät halunneet kuunnella minua, puhuin asiallisesti, vaan lopettivat puhelun. Onko tuollainen hyvää asiakaspalvelua?
Pitää tässä lähipäivinä pyytää heitä poistamaan minusta kaikki tiedot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741349Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2401237Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511051Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2531026- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39678Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44641- 30597