Tsau vaan kaikille, täällä kirjoittelee 21-vuotias nuorimies. Luonteeltani olen positiivinen ja melko rauhallinen, tosin kyllä miehekkyyttä ja itsevarmuuttakin löytyy. Elämääni kuuluu tällä hetkellä kuntouttava työtoiminta avustavissa kiinteistönhoidon tehtävissä, minkä lisäksi vapaa-aikanani harrastan pyöräilyä, kuntosalilla käyntiä ja konsolipelailua. Talvisin käyn myös jääkiekkomatseissa. Ystävä- ja kaveripiirini on hyvin kapea tällä hetkellä ja ajattelin tulla kokeilemaan onneani tänne, jos löytyisi joku samanhenkinen ihminen. Täällä asuinpaikkakunnallani ei tunnu olevan tarpeeksi samanhenkistä seuraa. Usein tuntuu että olen täällä kämpässäni eristyksissä muista. (Asun yksin.) Jos yhteistä löytyy tarpeeksi, niin tapaisin mielelläni livenäkin, varsinkin jos asutaan kohtalaisen lähekkäin. Haluaisin sinun olevan sinkku siviilisäädyltäsi, ja mielellään kokisit itsesi myös yksinäiseksi, koska itsellänikin on samanlaiset fiilikset. Ja sitten tärkein toive: ÄLÄ LOPETA KIRJOITTELUA PARIIN VIESTIIN, koska olen hakemassa täältä pysyviä ihmisiä elämääni. Monet tyypit ovat lopettaneet kirjoittelun kuin seinään eivätkä ole enää vastanneet, tiedä sitten mistä johtuu. Mutta avoimin mielin täällä olen. :)
Uusia ystäviä 21-vuotiaalle miehelle?
tsauvaan
1
161
Vastaukset
- näin
Hei!
Moni voi jättää kokonaan vastaamatta vaatimuksen vuoksi, ei sitä kukaan halua jättää parin viestin jälkeen kirjoittelematta, mutta joskus niin vain käy. Pitää ottaa se riski!
Eikä missään nimessä ottaa henkilökohtaisesti, netti on vaan sellainen väline, että on helppo jättää tutustuminen kesken alkuvaiheessa. Ja joskus voi käydä niinkin, että syntyy hyvä ystävyys, muttei silti ikinä tapaa livenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604736Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362169Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti541773- 1841732
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1671557Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2811401Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2011242- 881169
- 2061158
- 651104