menin sen kanssa koirapuistoon ei ollu rauhallinen hyökkäs heti toisen koiran kimppuun jouduin vaikeuksiin kiitos koirani...
JOO MULLA ON ROTTWEILER
9
456
Vastaukset
- käy yksin
Miksi menet rotikan kanssa koirapuistoon ? Pitäisi rotikan omistajan tajuta pysyä pois ja ylipäätään mennessä jo kysellä kumpaa sukupuolta siellä on, ja todellakin katsoa jokainen tulija, ettei tule sitten pahaa aavistamaton ihminen samaa sukupuolta olevan kanssa. Jos koirapuistoilla haluaa, pitää olla koirarotu joka tulee toimeen helpommin muiden kanssa. Tunnen monia rotikan omistajia, eivätkä todellakaan ota mitään riskiä, vaan yksikseen koiransa kanssa puistoilevat.
- kouluttakaa koiranne
"Miksi menet rotikan kanssa koirapuistoon ?"
Rotikka on koira niinkuin muutkin. Kyllä sen kanssa saa mennä koirapuistoon milloin haluaa JOS OLET KOULUTTANUT SEN!!!!!!!!!!!
Opetelkaa kouluttamaan ne koirat älkääkä vaan ottako niitä rotikoita, doppereita, sakuja, cane corsoja ja muita nyt tappajakoiriksi leimattuja rotuja vain egonjatkeeksi!
Kiitos vain kun ette ole osannut kouluttaa niitä koiria, niin muut ovat leimanneet ne tappajakoiriksi.
- Caucasiansd
Minkälaisiin vaikeuksiin? Tuliko maksamista?
- keuili
Koirapaska? Omistajapaska, sanoisin. Ei kai se nyt yllätyksenä tule, että rotikka ei välttämättä tulekaan toimeen toisten koirien kanssa...
- kouluttakaa koiranne
vittu teitä ihmisiä. kouluttakaa ja sosiaalistakaa koira, niin kyllä sen pitöisi tulla toimeen. myös jos toinen koira alkaa rähjäämään, niin kyllä siitä voisi jo pikkusöpö lellivauva CHIHUAHUA ärsyyntyä ja käydä kiinni. -.-
- 18v + rottikka
olen täysin samaa mieltä kanssasi ettei koirassa ole mitään vikaa vaan omistajassa. se sen tavoille on kasvattanut. tai on pitänyt kasvattaa tavoille.
itsekki omistan 2v ison rotikka nartun ja itte olen vasta 18v ja ollaan ensimmäisestä rokotuksesta lähtien katteltu koira puiston koiria aidan ulkopuolelta.mutta rokotuksien jälkeen käytiin pieniä koiria kattelemassa ja sitten kun tuli painoa sellaset 15kg niin siirryttiin isojen koirien puolelle ja siellä sitten ollaan käyty lähes päivittäin jos sää sallii
ja ikinä ei ole tapahtunut muuta kuin leikki kaverinsa luokse karannut ja tää omistaja huusi mulle aidan toiselta puolen että koirani olisi lähdössä heidän mukaansa.
pahoittelut sille koiran omistajalle, mutta sherlock on ihan perkuleen hyvä kirja johon uppoutuu helposti.
mutta myötähäpeää. olen pahoillani. mun äly ei riitä ajattelemaan että sä meet koiran kanssa koira puistoon ilman että sä ajattelet "mitähän tästä tulee?"
ja varsinkin jos koira on ärhennellyt tai ei ole pitänyt vastaan tulevista koirista...
- olet paska
Omistajapaska, luovu koirasta heti. Se kärsii sinulla, paska omistaja.
- koira huostaan heti
Kohta saamme lukea; "mies hakkasi rottweiler-rotuisen koiransa" tai jotain muuta vastaavaa. Idiootti syyttää koiraa kun joutui vaikeuksiin. Kuule aivan on oma mokasi, mitäs et ole kasvattanut koiraasi kunnolla. Älä syytä koiraa, se ei ole syypää noin huonoon omistajaan.
- rotikan kasvattanut
Onhan näitäkin tapauksia että omistaja on alkanut hakata rottweileria, mutta eipä tiennytkään sitä, että tämä erittäin voimakkaalla suojeluvietillä varustettu rotu suojelee paitsi lähimmäisiään myös itseään! Omistaja on joutunut huonoon happeen.
Se kyllä useimmiten puolustaa itseään viimeistään siinä kohtaa jos se aistii että sen henki voi olla vaarassa. Siinä sen elämänhalu menee koulutuksen edelle, ja lojaalisuus (jos sitä hakkaavaa omistaa kohtaan edes on jäljellä) lakkaa toimimasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908546Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462623Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991500- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100