Ranskan joukkue esiintyi pelikentällä kuin afrikkalainen joukkue. Sysimustat miehet hävisivät nopeudessa valkoisille Saksalaisille.
Maallikon oli vaikea nähdä oliko todella kyseessä Ranskan maajoukkue vai lainattu joukkue Keski-Afrikan sademetsistä.
Pelaajien nimet ja yleinen näky eivät tukeneet sitä että kentällä pelasi Ranskalainen joukkue.
Saksan ja Hollannin jalkapallomaajoukkueet onneksi sentään sisältävät vielä enemmistön valkoisia eurooppalaisia, kantaväestöä jotka ovat eurooppalaisia sekä nimeltään että juuriltaan.
Toki myös Espanjan ja Italian joukkueet ovat enemmistöltään valkoisia eurooppalaisia mutta Englannin ja Ranskan joukkueita ei tahdo tunnistaa enää eurooppalaisiksi joukkueiksi.
Ovatko valmentajat pelaajavalintoja tehdessään uhranneet hyvät(valkoiset) pelaajat poliittisen korrektiuden alttarille? Say no to racism iskulauseet suurin kirjaimin ympäröivät jalkapallokenttiä Brasiliassa. Välillä tuntuu siltä että kun katsoo kisoja jalkapallo ei olekaan se pääasia, vaan politiikka ja MM-jalkapallo on valjastettu YKn lähettilääksi levittämään sanomaa että rodut ihonväriin katsomatta ovat yhdenvertaisia.
Jälleen kerran on kuitenkin todistettu että esim. afrikkalaiset eivät pärjää eurooppalaisille tai etelä-amerikkalaisille jalkapallossa.
Kaikki afrikkalaiset joukkueet ovat karsiutuneet pois.
Ja loppupeleissä valkoiset eurooppalaiset ovat jalkapallon todellisia valtiaita.
Jos Say no to racism tarkoittaa sitä että en saa olla sitä mieltä että jalkapallojoukkue olkoon kokonaan valkoinen, siinä tapauksessa minua saa kutsua rasistiksi.
Kahden värisiä eurooppalaisia jalkapallojoukkueita
8
188
Vastaukset
- xgyuöl
Toivottavasti tää oli provo. Nimittäin aika sairas mielipide. Kohta varmaan sanot et Pele oli oikesti valkoinen ja maradonakin kunnon arjalainen.
- xgyuöl
Toivottavasti tää oli provo. Nimittäin aika sairas mielipide. Kohta varmaan sanot et Pele oli oikesti valkoinen ja maradonakin kunnon arjalainen.
- valkoista futista
Mikä on sairasta?
Korkeintaan surkastuneet aivonystyräsi jotka ovat imeneet kaiken sen roskan mitä on syötetty virallisesta tuutista aamusta iltaan.
LUE:
Eurooppalaiset jalkapallojoukkueet eivät tarvitse yhtäkään värillistä tai sekarotuista pelaajaa joukkueeseen.
Ei yhtäkään. Vain valkoisia, eurooppalaisia.
Saksan murskavoitto Brasiliasta 7-1 on samalla todistus valkoisten ylivoimasta.
Vai oliko siellä kenties Afrikkalainen joukkue voittamassa Brasilian...
ps. vaikutti lähinnä siltä että Brasilian ainoa maali annettiin lohdutuksena latinalaisille itkupilleille.- tietoa on
Hollanti tuomitaan fifan päätöksellä voittajaksi. Argentiinan maalit tekivät jotkut muut kuin valkoiset. Eihän se niin saa mennä.
- Valkoista futista
Sekä Väli-Amerikka että Etelä-Amerikka rypee korruptiossa.
Hollanti on siihen verrattuna valkoisen puhdas.
Brasilia todella vaati FIFAa katsomaan läpi sormien heidän kapteeninsa da Silvan pelikieltoa Saksa otteluun!
Argentiinassahan on vielä kelpo määrä valkoisia pelaajia. Selittänee ainakin osaksi sen että ovat edenneet näinkin pitkälle. - Valkoista futista
Onnea Saksalle! Jalkapallon maailmanmestari!
Ja onnea myös Hollannille hienosta pronssiottelu voitosta!- jhhgfrty
Ei olis uskonut. Pelaahan molemmissa myös mustia
- Valkoista futista
Yksi musta(Boateng) oli laitettu pelaamaan Saksan paidassa ettei voisi syyttää rasismista.
Saksan jalkapallon maailmanmestaruus on voitto kaikille valkoisille.
Deutschland über alles!
https://trutube.tv/video/4520/Deutschland-uber-alles-German-National-Anthem-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055721Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652562Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401572- 941360
- 1241087
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8881- 66857
- 64853
- 72775
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741